Zdjęcia Galaxy S20 Plus potwierdzają nową nazwę smartfona

Serwis XDA opublikował kilka zdjęć najnowszego Samsunga Galaxy S20 Plus. Potwierdzają nie tylko nową nazwę smartfona, ale też nowy kształt tylnego aparatu fotograficznego.

W tym roku Samsung może spore zmiany w nazewnictwie swych smartfonów. Parę dni temu informowałem, że koreański producent zdecyduje się na ten krok w przypadku kolejnego składanego smartfona. Nie będzie więc Galaxy Fold 2, którego zastąpi Galaxy Bloom.

Podobne działania koncern planuje dla kolejnej generacji serii Galaxy S. Już grudniu pojawiły się doniesienia, że Galaxy S11 będzie się oficjalnie nazywał Galaxy S20. Wygląda na to, że są prawdziwe, gdyż zmienioną nazwę sprzętu potwierdzają najnowsze zdjęcia Galaxy S20 Plus, opublikowane przez XDA.

Płaski ekran ze szkłem 2.5D

Na poniższych fotografiach możemy zobaczyć nową stylistykę nadchodzącego sprzętu. Przedni panel ma bardzo wąskie ramki otaczające ekran, natomiast dziura pod kamerę do selfie jest mniejsza niż w Galaxy Note 10. Ciekawostką jest też znacznie mniejszy poziom zakrzywienia wyświetlacza. Źródło które opublikowało fotki twierdzi, że jest on niemal płaski, zaś producent zastosował tu zakrzywione szkło 2.5D. Smartfon posiada też nałożoną folię chroniącą wyświetlacz.

Dobrą wiadomością jest to, iż wreszcie pozbyto się mało przydatnego przycisku do aktywacji Bixby. Na zdjęciach widzimy więc tylko przyciski zmiany głośności oraz włącznik, umieszczony na krawędzi urządzenia.

Ciekawie prezentuje się też tylny panel, na którym widać całkowicie nowy kształt głównego aparatu. Jest prostokątny i zawiera cztery aparaty, a także lampę błyskową oraz mikrofon. Według przecieków Galaxy S20 Plus będzie posiadał 12 MP główny sensor, wspierany przez soczewkę szerokokątną, teleobiektyw oraz aparat do zdjęć makro.

Takie wyposażenie może zaskakiwać, ale pamiętajmy, że S20+ to średni model z najnowszej rodziny, więc nie powinniśmy oczekiwać po nim cudów. Na nadchodzącą serię złożą się bowiem modele Galaxy S20, S20 5G, S20+, S20+ 5G oraz S20 Ultra 5G. Najlepsze wyposażenie zarezerwowano więc dla tego ostatniego modelu. Dostanie więc największy wyświetlacz oraz baterię, a także 108 MP aparat, pozwalający nagrywać wideo w rozdzielczości 8K.

W serii Galaxy S20 pojawi się także Exynos 990 lub Snapdragon 855, a także wyświetlacz AMOLED o odświeżaniu 120 Hz. W planach jest też 12 GB RAM, 512 GB pamięci UFS 2.0 oraz szybkie ładowanie 25/45 W.

Prezentacja nowego modelu odbędzie się już 11 lutego, podczas imprezy Unpacked 2020.

Galaxy S20 Plus

Źródło

You may also like...