Potwierdzono 120 Hz ekran w Samsungu Galaxy S20

Nadchodzący flagowiec Samsung Galaxy S20, będzie miał 120 Hz wyświetlacz. To drugi po ASUS ROG Phone 2 smartfon, posiadający ekran z takim odświeżaniem.

Od pewnego czasu mówiło się, że w swym najnowszym flagowcu, Samsung planuje zwiększyć częstotliwość odświeżania wyświetlacza. Teraz wiemy już na pewno, że tak właśnie będzie. Witryna Sammobile potwierdziła, że Samsung Galaxy S20 dostanie 120 Hz wyświetlacz.

Większą częstotliwość odświeżana wyświetlacza oferuje już kilka modeli dostępnych w sprzedaży. 90 Hz ekrany mają m.in.. OnePlus 7T oraz Google Pixel 4. Natomiast ASUS ROG Phone 2, jako jedyny posiada ekran z odświeżaniem 120 Hz. Nowy flagowiec koreańskiej marki będzie więc drugim urządzeniem, dysponującym takim panelem.

Wyższa częstotliwość odświeżania gwarantuje płynniejszą animację oraz przewijanie w aplikacjach. Poprawia też reakcję ekranu na dotyk oraz zmniejsza zmęczenie oczu, gdyż ekran nie migocze. Niestety aby w pełni skorzystać z nowej funkcji, muszą wspierać ją aplikacje. Tymczasem na razie obsługują ją głównie gry na Androida. Trzeba też liczyć się z tym, że wyższa częstotliwość wymaga większej energii, więc szybciej wyczerpie baterię.

Dlatego Galaxy S20 zapewne nie będzie oferował takiego odświeżania przez cały czas. Smartfon prawdopodobnie automatycznie ustawi jego poziom, w zależności od tego co użytkownik aktualnie robi. Więcej szczegółów na temat działania nowych funkcji poznamy 11 lutego, podczas imprezy Unpacked 2020.

Samsung Galaxy S20

Źródło

You may also like...