Sejfy Yale zabezpieczą nasze paczki i cenne przedmioty

Yale wprowadza na rynek dwa nowe produkty, które ochronią naszą cenną własność przed kradzieżą. Są to Smart Delivery Box oraz Smart Cabinet Lock.

Yale to firma, która specjalizuje się w produktach służących do ochrony naszej własności. W swej ofercie ma szereg gadżetów, takich jak nowoczesne zamki z funkcją rozpoznawania twarzy użytkownika, ale nie tylko. Parę dni temu producent pokazał również sensor, chroniący mieszkanie przed zalaniem wodą.

Yale zaprezentowało właśnie kolejne produkty z zakresu ochrony, choć o nieco innym przeznaczeniu. Przedsiębiorstwo wprowadza na rynek bezpieczne pojemniki Smart Delivery Box oraz Smart Cabinet Lock.

Pierwszy z nich służy do bezpiecznego przechowywania przesyłek. W USA przesyłki kurierskie nie wymagają pokwitowania, więc dostawcy umieszczają je po prostu przed drzwiami. Jest to rozwiązanie mało bezpieczne, gdyż praktycznie każdy ma do niej dostęp i zdarza się, że giną. Smart Delivery Box jest więc bezpiecznym pojemnikiem, w którym kurier może taką przesyłkę umieścić.

Smart Delivery Box zabezpieczy przesyłkę przed kradzieżą

Oczywiście jest to pojemnik inteligentny, a więc wyposażono go w WiFi oraz zintegrowano z firmową aplikacją. Aplikacja pozwala przestawić pojemnik w tryb dostawy, który pozostawia go odblokowanym do momentu umieszczenia przesyłki. Wówczas zamek się blokuje i nikt poza nami nie dostanie się do paczki. Możemy go następnie odblokować również za pomocą aplikacji.

Smart Delivery Box

W trybach Kent i Brighton, do pojemnika dostaniemy się natomiast za pomocą wbudowanej klawiatury numerycznej. To bezpieczniejsze rozwiązanie, gdyż wówczas możemy podać kod dostawcy, który będzie mógł umieścić w pojemniku przesyłkę. Pojemnik wyposażony w dodatkową klawiaturę wymaga jednak dopłaty.

Pojemnik zabezpieczono też przed kradzieżą. W końcu ktoś mógłby po prostu zwinąć z naszej posesji całe urządzenie. Można go więc odpowiednio dociążyć piaskiem lub też przymocować do podłoża.

Smart Delivery Box

Domowy sejf na kosztowności

Smart Cabinet Lock to z kolei domowy sejf mocowany w szafce lub szufladzie. Możemy w nim przechowywać np., biżuterię lub umieścić tam przedmioty niebezpieczne dla dzieci, jak alkohol lub środki czyszczące. Pojemnik można przymocować za pomocą kleju lub śrub, dzięki czemu pozostanie na miejscu. Naturalnie tu również znajdziemy wbudowane WiFi, które umożliwia zdalny dostęp do pojemnika za pomocą aplikacji.

Smart Delivery Box

Smart Delivery Box można już zakupić w oficjalnym sklepie producenta. Produkt w podstawowej wersji kosztuje 279,99 dolarów, zaś wariant z klawiaturą to wydatek 329,99 dolarów. Za Smart Cabinet Lock trzeba natomiast zapłacić 79,99 dolarów w przypadku wersji z Bluetooth lub 129,99 dolarów za wariant WiFi.

Źródło

You may also like...