Galaxy Fold 2 zmienia nazwę na Galaxy Bloom

Źródła sugerują, że nie będzie Galaxy Fold 2. Koreański producent przygotował kolejnej generacji składanego smartfona nową nazwę, która brzmi Galaxy Bloom.

Samsung ostatnio zaczyna wprowadzać zmiany w nazewnictwie swych produktów mobilnych. Od pewnego czasu mówi się, że firma zrezygnowała nazwy Galaxy S11 dla nowego flagowca z serii Galaxy i zastąpi ją nową nazwą Galaxy S20. Teraz dowiadujemy się, że na podobny krok marka zdecydowała się również w przypadku nowej generacji składanego smartfona Galaxy Fold.

Na sklepowych półkach nie powinniśmy więc szukać Galaxy Fold 2, gdyż go tam nie znajdziemy. Zamiast tego pojawi się Galaxy Bloom. Koreańskie źródła twierdzą, że zmianę nazwy Samsung potwierdził podczas zamkniętej konferencji zorganizowanej na targach CES 2020.

Taka nazwa nie jest oczywiście przypadkiem i stanowi część nowej strategii marketingowej opracowanej przez koncern. Według źródła, jest inspirowana podkładem do twarzy wyprodukowanym przez kosmetyczną firmę Lancome. Kształtem przypomina on składany smartfon, dlatego sprzęt będzie adresowany przede wszystkim do młodych kobiet.

Szczegóły techniczne Galaxy Bloom poznamy już 11 lutego, podczas imprezy Unpacked 2020. Według nieoficjalnych doniesień, będzie to pierwszy tego rodzaju sprzęt nagrywający wideo w 8K. Smartfon zaoferuje też całkowicie inną konstrukcję w porównaniu do pierwszej generacji oraz dostanie Snapdragona 855. Mówi się też, że jego cena wyniesie poniżej 1500 dolarów.

Galaxy Bloom

Źródło

You may also like...