Huawei sprzedaje miesięcznie 100 tys. sztuk Mate X

Huawei pochwaliło się, że składany smartfon Mate X sprzedaje się w tempie 100 tys. sztuk miesięcznie. Urządzenie jest dostępne na rynku od dwóch miesięcy.

W czwartek Samsung pochwalił się, że udało mu się dotąd sprzedać około 400-500 tys. sztuk smartfona Galaxy Fold. Zważywszy na problemy techniczne związane z tym sprzętem oraz jego wysoką cenę, jest to bardzo dobry wynik.

Huawei zareagowało na komunikat swego największego rywala i także pochwaliło się wynikami sprzedaży pierwszego składanego smartfona. Koncern poinformował, że Mate X sprzedaje się w tempie 100 tys. egzemplarzy miesięcznie. Biorąc pod uwagę fakt, iż na rynku dostępny jest od dwóch miesięcy, oznaczałoby to, że w rękach konsumentów znajduje się około 200 tys. urządzeń.

Wynik ten jest całkiem niezły i można go nawet uznać za lepszy niż konkurencyjnego Galaxy Fold. Pamiętajmy, że produkt Samsunga jest dostępny na wielu rynkach, w tym USA, Wielkiej Brytanii oraz części krajów europejskich. Tymczasem Mate X można na razie kupić tylko w Chinach, gdzie kosztuje aż 2500 dolarów. Mimo ograniczonej dostępności i wyższej ceny, sprzęt sprzedał się w tak krótkim czasie w sporej liczbie sztuk, co jest imponującym osiągnięciem.

Produkt chińskiej firmy ma nieco inną konstrukcję od sprzęt Samsunga, ale może posiadać podobną wadę. Niedawno jeden z użytkowników pokazał swój egzemplarz, w którym uszkodzony był wyświetlacz.

Mate X

Źródło

You may also like...