Huawei Mate X ma tę samą wadę co Galaxy Fold

Użytkownicy Huawei Mate X odkryli, że chiński produkt ma tę samą wadę co Galaxy Fold. Brud dostający się do obudowy uszkadza bowiem wyświetlacz telefonu.

Rynkowy debiut pierwszych składanych samrtfonów, nie był najszczęśliwszy. Szybko okazało się bowiem, że Galaxy Fold ma poważną wadę konstrukcyjną, która uszkadza urządzenie. Producent źle zaprojektował zawias umożliwiający składanie ekranu, który miał sporą szczelinę. Pozwalało to na wnikanie do wnętrza telefonu brudu, kurzu i wilgoci, który błyskawicznie uszkadzał wyświetlacz. Jeden z użytkowników przedpremierowej wersji twierdził, że ekran uległ awarii już po pierwszym dniu użytkowania.

Samsung musiał więc przełożyć premierę na później i wprowadził do sprzętu poprawki konstrukcyjne. Najwyraźniej rozwiązały problem, gdyż smartfon sprzedaje się w Chinach jak ciepłe bułeczki, zaś użytkownicy nie zgłaszają już żadnych problemów.

Wygląda jednak na to, że podobną wadę konstrukcyjną może posiadać konkurencyjny składany smartfon, jakim jest Huawei Mate X. Produkt chińskiej firmy również miał kilka poślizgów i wydawałoby się, że konstruktorom udało się rozwiązać wszystkie problemy. Najnowsze doniesienia wskazują jednak, że jest inaczej.

Na chińskim portalu Weibo pojawiło się wideo, prezentujące składany smartfon z uszkodzonym ekranem. Jak widzimy na wspomnianym filmie, na ekranie pojawiają się na nim różne artefakty, które są zapewne przyczyną wnikania brudu do obudowy urządzenia. Na razie nie wiadomo, czy problem dotyczy tylko jednego egzemplarza, czy też jest bardziej powszechny. Mate X jest sprzętem dość trudno dostępnym, więc niewiele osób go posiada. Z tego też powodu ciężko ocenić jest skalę problemu.

Teoretycznie konstrukcja sprzętu znacznie różniąca się od Galaxy Fold, miała mu zapewnić większą wytrzymałość w porównaniu do produktu Samsunga. Możliwe jednak, że niewiele w tej materii zmieniła.

Huawei Mate X

Źródło

You may also like...