Samsung sprzedał około pół miliona sztuk Galaxy Fold

Szef działu mobilnego Samsunga DJ Koh zdradził, że dotąd sprzedano około 500 tys. sztuk Galaxy Fold. Zważywszy na cenę tego sprzętu, jest to całkiem spory sukces.

Wiele osób zapewne ciekawi, czy wprowadzony na rynek w zeszłym roku Samsung Galaxy Fold, odniósł sukces. Składany smartfon to całkowita nowość na rynku. I choć wiele osób się nim interesuje, to bardzo ostrożnie podchodzą do pomysłu zakupu takiego gadżetu. Głównie przez początkowe problemy techniczne, wysoką cenę oraz całkowicie inną konstrukcję, z której korzystania trzeba się nauczyć.

Sam producent nie liczył na dużą sprzedaż i według początkowych założeń, miał wyprodukować maksymalnie kilkadziesiąt tysięcy egzemplarzy. Okazało się jednak, że zainteresowanie sprzętem jest bardzo wysokie. Szef działu mobilnego Samsunga DJ Koh, dziennikarzom zgromadzonym na targach CES 2020 wyznał, że Galaxy Fold sprzedał się w liczbie około 400-500 tys. sztuk.

To wprawdzie dużo mniej niż w zeszłym miesiącu sugerował szef Samsung Electronics Young Sohn, ale nadal całkiem sporo. Wynik jest tym bardziej imponujący jeśli weźmiemy pod uwagę cenę tego urządzenia wynoszącą 2000 dolarów, To dwukrotnie drożej niż kosztują topowe smartfony. W dodatku składany wyświetlacz jest niezwykle delikatny i łatwo go uszkodzić. Użytkownicy muszą więc odzwyczaić się od nawyków wyrobionych podczas korzystania z normalnych telefonów.

Oczywiście to nie jedyny składany smartfon, jaki zaoferuje klientm Samsung. Producent już zapowiedział Galaxy Fold 2, którego niebawem pokaże. Tymczasem nieoficjalnie mówi się, że w tym roku mogą pojawić się dwa takie modele.

Galaxy Fold

Źródło

You may also like...