Samsung Galaxy Fold przetrwał szybki test otwierania i składania

Specjaliści z kanału Unbox Therapy prowadzili test wytrzymałości systemu składania Galaxy Fold. W 20 minut otworzyli i zamknęli smartfon 1000 razy.

Już niebawem na rynku pojawią się pierwsze rozkładane smartfony, które już teraz wzbudzają niemałe zainteresowanie konsumentów. Wiele osób obawia się jednak zakupu tego sprzętu ze względu wyświetlacz. Nie wszyscy bowiem ufają, że wielokrotnie zginany i prostowany ekran wytrzyma takie traktowanie przez dłuższy czas.

Oczywiście producenci sprzętu zapewniają, że takie elastyczne wyświetlacze przetrwają wiele lat normalnego użytkowania. Samsung obiecuje na ten przykład, że jego Galaxy Fold wytrzyma 200 tysięcy rozłożeń. Przy założeniu 100 rozłożeń każdego dnia, powinno to wystarczyć na około 5 lat normalnego użytkowania. Właściciele kanału Unbox Therapy postanowili zweryfikować tę obietnice i samodzielnie przeprowadzili test wytrzymałości tego modelu.

Przeprowadzili sprawdzian, który polegał na ciągłym otwieraniu i zamykaniu nowego smartfona przez 1000 razy w ciągu 20 minut. Według autorów kanału, Samsung przewiduje że urządzenie będzie składane 100 razy dziennie. Test symulował więc normalne użytkowanie sprzętu na przestrzeni 10 dni.

Mimo dość morderczego sprawdzianu, urządzenie przetrwało go bez żadnych uszkodzeń. Oczywiście mówimy tu o uszkodzeniach wynikających z typowego użytkowania. Na razie bowiem smartfon ma spore problemy techniczne, które spowodowały przełożenie chińskiej premiery nowego produktu. Samsung będzie musiał sobie z nimi poradzić, zanim smartfon trafi na sklepowe półki.

Galaxy Fold

Źródło: Youtube.com

You may also like...