iOS 13 wprowadzi tryb Dark Mode i wiele nowych funkcji

Dziennikarze Bloomberga ujawnili kilka szczegółów nowych funkcji, których możemy oczekiwać po platformie iOS 13. Jedną z najważniejszych jest tryb Dark Mode, a także parę innych nowości.

W czerwcu, podczas konferencji WWDC 2019, Apple zaprezentuje swój najnowszy system iOS 13. Dzięki dziennikarzom Bloomberga możemy już teraz poznać kilka szczegółowej nowej aktualizacji systemu.

Jak wiemy, programiści Apple w iOS 12 skupili się na wyeliminowaniu wszystkich problemów, za które użytkownicy krytykowali iOS 11. Platforma funkcjonuje obecnie znacznie sprawniej, więc firma może teraz skupić się poprawie wygody użytkowania.

Dark Mode będzie standardową funkcją nowego systemu

Z przecieków wynika, że koncern planuje wzbogacić system o wiele nowych funkcji. Jedną z najważniejszych będzie Dark Mode. Google zamierza zaimplementować go do systemu Android Q, więc firma z Cupertino nie chce być od swego rywala gorsza. Szczególnie że, ciemny motyw jest obecnie niezwykle popularny i producenci wielu aplikacji mobilnych spełniają żądania użytkowników, dodając go na własną rękę.

Oczywiście ciemny motyw nie będzie jedyną zmianą wprowadzoną w nadchodzącej aktualizacji. Źródła dziennikarzy twierdzą również, że możemy oczekiwać przeprojektowanych widgetów oraz nowych animacji zamykania aplikacji i wielozadaniowości. Poprawiona zostanie także wydajność działania systemu na starszych modelach smartfonów oraz tabletów.

iOS 13 wprowadzi aktualizację klawiatury

Ciekawostką jest także to, iż iOS 13 będzie pierwszym systemem, w którym Apple zaktualizuje ekranową klawiaturę. Źródła twierdzą, że amerykańska firma wprowadzi natywną funkcje obsługi przesuwania palcem. Innymi słowy, zamiast klikać w poszczególne znaki, użytkownik będzie mógł pisać, przesuwając po niej palcem. Wiele osób uważa, że jest to znacznie szybszy sposób, więc Apple chce go swym klientom zaoferować.

Możemy też oczekiwać aktualizacji kluczowych aplikacji oferowanych przez producenta, takich jak mapy, przypominacz oraz wiadomości. Dodatkowo aplikacje na Apple Watch zyskają więcej niezależności od smartfona, zaś aplikacje fitness otrzymają wiele nowych funkcji monitorowania naszego zdrowia.

W planach jest również manager pobierania dla Sarari, który w jednym miejscu zapewni użytkownikom dostęp do wszystkich pobieranych plików. Zmiany czekają również aplikację Home, którą firma lepiej zintegruje z kamerami monitoringu, a dodatkowo umożliwi przeglądanie starszych nagrań. Z kolei głośnik HomePod wreszcie zyska tryb obsługi wielu użytkowników, rozpoznając głosy poszczególnych domowników. W planach jest także zagwarantowanie lepszej współpracy z aparatami słuchowymi.

To oczywiście tylko część zmian, które firma wprowadzi w iOS 13. Dokładniejsze informacje na ten temat uzyskamy jednak dopiero podczas konferencji, która rozpocznie się 3 czerwca.

iOS 13

Źródło: Bloomberg.com

You may also like...