LG V50 ThinQ wkrótce dostanie dodatkowy wyświetlacz

Jeszcze w tym tygodniu do koreańskich sklepów trafi najnowszy smartfon LG. Będzie to ulepszona wersja LG V50 ThinQ, wyposażona w dwa ekrany.

Dwuekranowe smartfony wprawdzie są dostępne na rynku, ale nie są to urządzenia, które klienci szczególnie chętnie kupują. Parę tygodni temu bankructwo ogłosiło rosyjskie przedsiębiorstwo YotaPhone, specjalizujące się w produkcji takich urządzeń.

Mimo niezbyt dużego popytu na dwuekranowe smartfony, jeszcze w tym tygodniu LG wprowadzi takowy na rynek. Za kilka dni w Korei Południowej odbędzie się premiera nowej wersji modelu LG V50 ThinQ. Zasadniczo pod względem technicznym, smartfon nie będzie się wiele różnił od standardowego modelu. Producent po prostu wzbogacił go o obudowę wyposażoną w dodatkowy wyświetlacz. Są to więc dwa zupełnie niezależne od siebie panele i nie da się uzyskać jednego dużego ekranu, jak w składanych smartfonach.

Dodatkowy panel nie ma takich parametrów jak standardowy wyświetlacz o przekątnej 6,4″ i rozdzielczości 3120 x 1440 pikseli. Jego przekątna wynosi 6,2″, natomiast rozdzielczość to 2160 x 1080 pikseli.

Naturalnie wielu może się zastanawiać po co w smartfonie dodatkowy ekran, ale czasem może jednak okazać się całkiem przydatny. Szczególnie dla graczy, gdyż specjalnie dla tego modelu producent przygotował aplikację Game Pad, która drugi wyświetlacz zmienia w kontroler. To może znacznie podnieść komfort zabawy, gdyż wówczas ikony sterowania nie będą przesłaniały nam widoku.

Podniesie też możliwości sprzętu w zakresie wielozadaniowości, gdyż będzie w pełni wspierany przez oprogramowanie. Na jednym ekranie możemy bowiem mieć uruchomiony film lub jakąś aplikacje biurową, a drugi posłuży w tym czasie do napisania wiadomości lub emaila.

Dwuekranowy LG V50 ThinQ do sprzedaży wejdzie już 10 maja.

LG V50 ThinQ

Źródło: Businesskorea.co.kr

You may also like...