Popularny Minecraft otrzyma technologię z Pokemon Go

Microsoft testuje zupełnie nową wersję gry Minecraft, wzbogaconą o technologię AR. Popularna produkcja zapewni więc podobną interakcję ze światem jak Pokemon Go.

Pokemon Go pokazało, że technologia rzeczywistości rozszerzonej nieźle sprawdziła się w grach mobilnych. Inne firmy zaczynają więc eksperymentować z jej wykorzystaniem we własnych produkcjach, a jedną z nich jest Microsoft. Amerykański koncern testuje bowiem technologię AR, w popularnej grze Minecraft, która od kilku lat do niego należy.

Na oficjalnym Twitterze koncernu pojawiło się bowiem dość krótkie, ale bardzo interesujące wideo prezentujące nową wersję wspomnianej gry. Film nie zdradza jednak żadnych szczegółów w jaki sposób tytuł zapewni interakcję z realnym światem. Informuje nas natomiast, że dokładniejsze informacje poznamy już 17 maja, gdyż zapewne w tym dniu Microsoft zaprezentuje nową wersję swej gry.

Zapowiedź wzbogacenia Minecraft o technologię AR jest niewątpliwie bardzo intrygująca. Fani tej produkcji z pewnością zechcą dowiedzieć się więcej na temat możliwości jakie zaoferuje im nowy tytuł.

Minecrafta

Źródło: Twitter.com

You may also like...