Foxconn ułatwi Apple ekspansję na indyjskim rynku smartfonów

Chiński Foxconn rozpoczyna seryjną produkcję iPhone’ów w Indiach. Dotychczas wytwarzano tam jedynie starsze modele, ale teraz będą powstawały również najnowsze.

Indie stają się powoli jednym z największym na świecie rynków zbytu smartfonów, więc wielu producentów urządzeń mobilnych pojawia się tam walczyć o klienta. W walce tej uczestniczy również Apple, które teraz będzie miało znacznie lepszą pozycję od rywali.

Foxconn rozpoczyna bowiem w tym kraju seryjną produkcję smartfonów znanej marki. Informację tę potwierdził sam Terry Gou, przewodniczący Foxconn Technology Group. Ujawnił on również, że linie produkcyjne pełną parą ruszą już za kilka miesięcy. Dla firmy z Cupertino będzie to niewątpliwie duża korzyść, gdyż pozwoli uniknąć ceł importowych, a dodatkowo znacznie usprawni logistykę, przyspieszając dostarczanie sprzętu do sklepów.

Dodam, że iPhone’y były już wcześniej produkowane w Indiach, ale do tej pory wytwarzano tam jedynie niektóre ze starszych modeli. Teraz w lokalnych fabrykach będą powstawały również najnowsze urządzenia.

Warto też wspomnieć, że Apple nie jest jedyną firmą, której sprzęt Foxconn będzie produkował w tym kraju. Chińska firma wytwarza tam już smartfony dla Xiaomi oraz Nokii, które powstają w fabrykach w Andhra Pradesh i Tamil Nadu.

Foxconn

Źródło: Bloomberg.com

You may also like...