Sztuczna inteligencja zdecyduje o terminach filmowych premier

Warner Bros. wykorzysta technologię w przemyśle filmowym. Sztuczna inteligencja określi najlepszy czas na wprowadzenie do kin najnowszych produkcji, co zapewni wytwórni jeszcze większe zyski.

Ustalenie terminu premiery nowego filmu nie jest wbrew pozorom sprawą łatwą. Nie wystarczy bowiem na chybił trafił wybrać datę i liczyć, że wszystko będzie ok. Należy bowiem uwzględnić wiele czynników, takich jak daty premiery konkurencyjnych produkcji, liczbę osób, które miałyby czas, by iść do kina itp. Jest to ciężka praca, a jej efekty nie zawsze są zgodne z oczekiwaniami.

Wytwórnia Warner Bros., postanowiła więc powierzyć ją sztucznej inteligencji. Studio nawiązało współpracę z firmą Cinelytic, która pomoże wykorzystać SI do ustalania terminów nadchodzących filmów. Sztuczna inteligencja na podstawie wielu danych, określi najlepszy dzień na wprowadzenie filmu do kin. Cinelytic uważa, że jej platforma pozwoli ograniczyć powtarzalne zadania o niskiej wartości, wykonywane przez kierownictwo studia. Dzięki temu pracownicy będą mogli skupić się na poważniejszych zadań, jak marketing i dystrybucja.

Oczywiście firma nie jest na razie pewna jak efektywny będzie nowy system, ale wkrótce się o tym przekonamy.

Sztuczna inteligencja

Źródło

You may also like...