Kolejny Apple Pencil zyska nowe możliwości

Kolejna generacja Apple Pencil zyska jeszcze więcej możliwości. Najnowszy patent koncernu sugeruje wyposażenie rysika w obsługę bardziej rozbudowanych gestów.

Apple Pencil już teraz jest jednym z najbardziej zaawansowanych rysików, jakie dostępne są do tabletów. Urządzenie posiada bowiem obsługę prostych gestów, takich jak podwójne puknięcie w obudowę, co znacznie podnosi jego funkcjonalność. Kolejna generacja piórka będzie miała w tej materii znacznie bardziej rozbudowane możliwości.

Na światło dzienne wypłynął bowiem najnowszy patent Apple, złożony w amerykańskim Biurze Patentów i Znaków Handlowych. Wynika z niego, że inżynierowie koncernu pracują nad nowym modelem rysika, wyposażonym w obsługę zaawansowanych gestów.

Dokumenty opisują urządzenie wyposażone w elastyczny i czuły na dotyk obszar umieszczony w obudowie piórka. Dzięki temu będzie rozpoznawał gesty, zależne od ułożenia w tym miejscu palców. Patent opisuje, że jednym z obsługiwanych gestów jest przesunięcie palcem. Według patentu, użytkownik trzymający rysik w dłoni, nie będzie obsługiwał ekranu drugą dłonią. Dlatego producent zamierza zaimplementować gesty bezpośrednio do samego piórka. W ten sposób za jego pomocą da się kontrolować wszystko co dzieje się na ekranie.

Rzecz jasna zmiany w Apple Pencil nie zakończą się na obsłudze zaawansowanych gestów. Inne patenty sugerują też obecność kamery wbudowanej w końcówkę rysika oraz zaawansowanego silnika haptycznego. Ten ostatni będzie symulował wrażenie, że użytkownik pisze po prawdziwej kartce papieru. Z kolei kamera posłuży do rejestrowania różnych rodzajów powierzchni, na której użytkownik będzie pisał, a następnie wyświetli je na ekranie iPada.

Naturalnie nie mamy pewności, czy powyższe zmiany faktycznie zostaną wprowadzone do rysika. W końcu to jedynie patenty, a tymczasem Apple nie wdraża do użytku wszystkich opatentowanych rozwiązać. Czas więc pokaże, czy koncern zdecyduje się unowocześnić swój rysik.

Apple Pencil

Źródło

You may also like...