Gionee mimo bankructwa wciąż oferuje nowe smartfony

Choć chińska firma Gionee w 2018 roku ogłosiła bankructwo, to wciąż tworzy nowe smartfony. Właśnie zapowiedziała najnowszy model Gionee Steel 5, który może zainteresować konsumentów z małym budżetem.

Rynek smartfonów jest tak bardzo nasycony, że nie wszystkim producentom udaje się na nim utrzymać. Pod koniec 2018 roku chińska firma Gionee ogłosiła więc bankructwo. Sąd w Shenzhen zatwierdził wniosek o upadłość producenta, złożony przez Bank Huaxing. Firma miała ponad 3 mld dolarów długu u niemal 650 wierzycieli, z czego połowa pieniędzy przypadała na banki. Firma przestała też płacić dostawcom części oraz agencjom reklamowym, promującym jej produkty.

Gionee Steel 5

Można by więc sądzić, że więcej o tym producencie nie usłyszymy, a tymczasem nadal projektuje nowy sprzęt. Właśnie zapowiedział kolejny telefon o nazwie Gionee Steel 5. To budżetowy model o całkiem nowoczesnym wyglądzie oraz niezłym wyposażeniu.

Gionee Steel 5

Sprzęt posiada 6,2″ ekran z matrycą IPS o rozdzielczości 720p, w którym znajduje się niewielki notch. Producent umieścił w nim kamerę do selfie o całkiem sporej 13 MP matrycy. Na tylnym panelu znajdziemy natomiast podwójny aparat z 12 MP sensorem głównym oraz 2 MP matrycą rejestrującą głębię obrazu. Robienie zdjęć przy słabym świetle ułatwi natomiast podwójna lampa błyskowa.

Gionee Steel 5

Nie znamy modelu procesora, choć wiadomo, że będzie to układ ośmiordzeniowy. Wiadomo za to, że pamięci będzie 4/64 GB lub 6/128 GB w zależności od modelu. Dużym atutem jest też bateria o pojemności aż 5000 mAh z ładowarką o mocy 10 W. Dwa sloty na karty SIM pozwalają używać równocześnie dwóch numerów, natomiast modem 4G podnosi komfort korzystania z internetowej sieci. Systemem operacyjnym jest AmigoOS bazujący na Androidzie 9 Pie.

Gionee Steel 5 nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, nie wiemy też ile trzeba będzie za niego zapłacić.

Źródło

You may also like...