Potwierdzona specyfikacja Xiaomi Max

Na 10 maja chińska firma Xiaomi zapowiedziała premierę swego najnowszego smarfona Xiaomi Max. GFXBench już teraz potwierdził jednak specyfikację nowego modelu.

Xiaomi Max to jeden z najnowszych phabletów chińskiego koncernu, który coraz lepiej radzi sobie na rynku urządzeń mobilnych. Jego oficjalna prezentacja odbędzie się w przyszły wtorek, ale już teraz specyfikacja znana jest całkiem dobrze, zaś strona benchmarka GFXBench potwierdziła, jakie znajdą się w nim podzespoły.Xiaomi Max posiada 6,44″ ekran dotykowy o rozdzielczości Full HD, wyposażony w co najmniej pięć punktów styku. Pod maską znajdziemy natomiast sześciordzeniowego Snapdragona 650 1,8 GHz z jednostką graficzną 510, co mówi nam, że sprzęt nie będzie należał do urządzeń z najwyższej półki.

Pamięci operacyjnej przewidziano 2 GB, zaś użytkowej będzie tylko 16 GB. Tylna i przednia kamera mają rozdzielczości 16 Mpix oraz 5 Mpix, natomiast bateria dysponuje pojemnością aż 4500 mAh i powinna zapewnić przynajmniej dwa dni pracy tego urządzenia, które pracować ma pod kontrolą Androida 6.0.1 Marshmallow z nakładką MIUI 8.

Zobacz najtańsze smartfony

Z poprzednich doniesień wynikało, że Xiaomi Max będzie mieć Snapdragona 820 oraz 4 GB RAM, jednak na razie o tym wariancie nie wiadomo nic więcej.

Źródło: gfxbench.comYou may also like...