Jelly – najmniejszy smartfon z Androidem

Na Kickstarterze pojawił się projekt nietypowego smartfonu, który zrywa z obecnymi trendami dotyczącymi rozmiaru sprzętu. Produkt o nazwie Jelly, to bez wątpienia najmniejszy smartfon z Androidem.

W ostatnim czasie smartfony rosną jak na drożdżach. Standardem są już wyświetlacze o rozmiarze 5-cali, a niektórzy producenci instalują w swych urządzeniach nawet ekrany o przekątnej znacznie przekraczającej 6-cali.

Pamiętajmy jednak, że smartfony to urządzenia multimedialne. Im większy ekran tym wygodniej ogląda się filmy lub gra, więc jest to działanie całkowicie zrozumiałe. Nie każdy producent podążą jednak za obowiązującą modą i niektórzy idą w zupełnie przeciwnym kierunku.

Na Kickstarterze pojawiła się kampania, która przynieść ma fundusze na produkcję smartfona o nazwie Jelly. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że jest to najmniejszy smartfon z Androidem. Urządzenie ma zaledwie 2,45″ ekran dotykowy, czyli mniej więcej taki, jak współczesne telefony komórkowe.

Wygląda więc jak zabawka, choć jest w pełni funkcjonalnym sprzętem, wyposażonym w obsługę sieci 4G. Dzięki niewielkim rozmiarom mieści się z powodzeniem w małej kieszeni jeansów przeznaczonej na monety.

Jego specyfikacja wbrew pozorom nie jest taka zła. Sprzęt posiada czterordzeniowy procesor 1,1 GHz, 2 GB RAM oraz 16 GB pamięci użytkowej. Producent wyposażył go także w podwójny slot na karty SIM, slot na kartę microSD, jak również żyroskop i GPS. Ma on nawet aparaty fotograficzne. Z tyłu znajduje się sensor 8 Mpix, natomiast z przodu 2 Mpix.

Ciekawostką jest wydajna bateria, która według deklaracji konstruktorów wystarczy na trzy dni używania, a także siedem dni działania w trybie czuwania. Jelly przy tym na Androidzie 7.0 Nougat i ma pełny dostęp do sklepu Google Play Store.

Smartfon kosztować ma 109 dolarów.

smartfon z Androidem

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...