Bezpieczny portfel dla kart zbliżeniowych

Już od kilku lat wiadomo, że karty zbliżeniowe są szalenie niebezpieczne, gdyż bardzo łatwo ukraść z nich pieniądze. Polskie media zauważyły ten fakt dopiero niedawno, choć już bodajże w 2010 roku prezentowano sposoby ich czyszczenia na konferencji Blackhat. Warto więc kupić bezpieczny portfel do kart zbliżeniowych.

Posiadacze takich kart mogą jedynie fizycznie uszkodzić moduł łączności, albo też postarać się o specjalny portfel blokujący sygnały radiowe i uniemożliwiający tym samym ukradzenie nam pieniędzy. Takim właśnie portfelem jest Secrid.

Jest to portfel wykonany z naturalnej skóry cielęcej zapewniającej dużą wytrzymałość, który posiada dziewięć przegródek. Można w nich schować karty kredytowe, dowód osobisty, prawo jazdy, wizytówki itp. Dwie przegródki przeznaczone na dokumenty, mają wbudowane okna, by nie trzeba ich było wyjmować. Jest także niewielka kieszonka na monety. Oczywiście najważniejszą funkcją jest blokowanie sygnału RDFID, co pozwala chronić nasze pieniądze, uniemożliwiając ich kradzież za pomocą zbliżenia czytnika. Portfel kosztuje 24 dolary.

bezpieczny portfel

Źródło: Aliexpress

You may also like...