Bezprzewodowa ładowarka Xiaomi uzupełni baterię w 19 minut

Xiaomi pokazało najnowsze akcesorium do smartfonów. Bezprzewodowa ładowarka o mocy aż 80 W uzupełni baterię naszego sprzętu w zaledwie 19 minut.

Na razie nie mamy co liczyć na żadną poważną rewolucję dotyczącą technologii akumulatorów zasilających naszą elektronikę użytkową. Baterie wciąż wykorzystują tę samą technologię, a tymczasem sprzęt mobilny staje się coraz wydajniejszy i wymaga do pracy więcej energii.

Producenci idą więc w stronę zwiększania mocy ładowarek, by w ten sposób skrócić przerwy w korzystaniu ze smartfona. Na tym polu najlepiej radzi sobie Xiaomi, które niedawno pokazało 120 W model przewodowy oraz 50 W bezprzewodowy. Chiński koncern technologiczny poszedł jednak znacznie dalej i stworzył bezprzewodową ładowarkę o mocy aż 80 W.

Bezprzewodowa ładowarka

Producent deklaruje, że jego bezprzewodowa ładowarka potrafi uzupełnić 4000 mAh baterię do 50 procent w zaledwie 8 minut. Natomiast pełne naładowanie akumulatora o takiej pojemności zajmie jedynie 19 minut.

Oczywiście na razie nie jest możliwe ładowanie smartfonów z tak dużą prędkością. Wynik osiągnięto bowiem w laboratorium, wykorzystując specjalnie zmodyfikowany model Mi 10 Pro. Przeprowadzony przez firmę test możecie obejrzeć na poniższym wideo.

Producent na razie nie ujawnił też żadnych szczegółów technicznych, jak również nie zdradził kiedy technologia pojawi się na rynku. Pojawia się jednak wiele pytań na temat takiego rozwiązania, dotyczących m.in., generowanego ciepła oraz żywotności baterii. Na odpowiedzi musimy jednak trochę poczekać.

Źródło

You may also like...