Najbardziej realistyczny miecz świetlny z Gwiezdnych Wojen

Jeden z youtuberów zaprezentował swe najnowsze dzieło, które zainteresuje fanów Gwiezdnych Wojen. To najbardziej realistyczny miecz świetlny z Gwiezdnych Wojen.

Inżynierowie z całego świata od wielu lat próbuje stworzyć nowoczesne gadżety znane z popularnych filmów. W wielu przypadkach próby zakończyły się pełnym sukcesem i możemy m.in., kupić samosznurujące się buty z filmowej serii Powrót do Przyszłości. Opracowano też technologię, podobną do tej dzięki której latał Iron Man, zaś Adam Savage z Pogromców Mitów stworzył broń z Piątego Elementu.

Do tej pory świętym graalem dla fanów filmowych gadżetów był miecz świetlny z Gwiezdnych Wojen. Robiono już wiele podejść do skonstruowania takiego narzędzia i choć część zakończyła się sukcesem, to jednak dotyczyła głównie funkcjonalności. Nie udało się bowiem stworzyć gadżetu, który będzie nie tylko działał, ale też wyglądał tak jak prawdziwy. Ta sztuka jednak właśnie się udała jednemu z youtuberów.

Właściciel kanału the Hacksmith zaprezentował pierwszy na świecie realistyczny miecz świetlny, który bardzo przypomina broń znaną z filmu. Inżynier oparł swój pomysł na wykorzystaniu plazmy umieszczonej w polu magnetycznym, a następnie dostosował go do dostępnej technologii.

miecz świetlny

Stworzył broń, w której do stworzenia “ostrza” wykorzystano skroplony gaz ropopochodny oraz tlen. Są one wystrzeliwane przez specjalne dysze, co pozwala stworzyć promień o regulowanej wysokości. Konstruktor dodał też do gazów nieco chemikaliów, pozwalających zmieniać kolory promienia. Na przykład chlorek sodu pozwolił uzyskać kolor żółty, zaś kwas borowy uczynił go zielonym.

Efekt jest całkiem ciekawy, choć oczywiście daleki do ideału. Według inżyniera, prawdziwy miecz świetlny wymagałby bowiem mocy elektrowni atomowej.

Na poniższym wideo zobaczycie jak miecz prezentuje się w akcji oraz jak wyglądała jego budowa.

Źródło

You may also like...