Nike wprowadza nowy model samowiążących się butów

Dziś do sprzedaży wchodzi Nike Adapt BB 2.0, najnowszy model sportowych butów, które samodzielnie się zawiązują. Produkt wyceniono na kwotę 400 dolarów.

Każdy fan filmowej trylogii Powrót do Przyszłości, doskonale pamięta samowiążące się buty noszone przez głównego bohatera. Kilka lat temu inżynierowie firmy Nike postawili sobie za cel przeniesienie takiego obuwia do rzeczywistego świata.

Wbrew pozorom wcale nie było to takie trudne i tak powstały buty Nike HyperAdapt, które w 2016 roku trafiły do sprzedaży w imponującej cenie 720 dolarów. Obuwie spotkało się z dużym zainteresowaniem, więc producent rozpoczął projektowanie kolejnych modeli i tak powstał Nike Adapt BB, który w zeszłym roku trafił do sprzedaży. Teraz amerykański koncern stworzył następcę tego obuwia, które dziś oficjalnie ma swą premierę. Model Nike Adapt BB 2.0 dostępny jest w cenie 400 dolarów

W butach wprowadzono kilka usprawnień w porównaniu do poprzedniego modelu, dzięki którym znacznie wygodniej się je zakłada oraz zdejmuje. Zmodyfikowano też poduszkę powietrzną w podeszwie oraz przerobiono środkową część podeszwy.

Podobnie jak poprzedni model, nowy również posiada własną aplikację i łączy się ze smartfonem za pomocą Bluetooth. Aplikacja służy do personalizacji działania butów, umożliwiając dostosowanie wiązania do indywidualnych upodobań. Oczywiście trzeba też pamiętać, że obuwie należy ładować raz na kilka tygodni, ale na szczęście jest to proces bardzo wygodny. Wystarczy jedynie położyć je na indukcyjnej macie, a ładowanie odbywa się bezprzewodowo.

Jeśli ktoś chciałby kupić sobie Nike Adapt BB 2.0, to obuwie można zamawiać bezpośrednio na stronie Nike.com.

Nike Adapt BB 2.0

Źródło

You may also like...