Naprawa ekranu w iPhone 12 jest znacznie droższa

Apple ujawniło ile trzeba zapłacić za naprawy uszkodzonych wyświetlaczy w modelach iPhone 12 i 12 Pro. W porównaniu do poprzedniej generacji ceny są dużo wyższe.

Kupując nowy smartfon zwykle nie zwracamy uwagi na koszty jego serwisowania po upływie gwarancji. Tymczasem potrafią być one całkiem spore, a najwięcej zapłacimy za wymianę uszkodzonego wyświetlacza.

Właśnie dowiedzieliśmy się ile tego typu usługa będzie nas kosztowała w przypadku najnowszych smartfonów Apple, czyli iPhone 12 i 12 Pro. Firma podała cennik na swej oficjalnej stronie i nie jest to dobra wiadomość dla przyszłych nabywców tego telefonu.

W standardowym modelu koszt wymiany ekranu wynosi aż 279 dolarów, czyli 80 dolarów więcej niż w iPhonie 11. Większy koszt wynika jednak z faktu, że w nowym modelu zastosowano panel OLED, zamiast LCD. Jest dużo droższy, więc jego wymiana również musi być bardziej kosztowna.

Wymiana panelu w modelu 12 Pro będzie nas kosztowała również 279 dolarów, czyli tyle samo co w iPhonie 11 Pro. Nie jest to tanio, ale dobrze wiedzieć, że w tym przypadku cena pozostała na takim samym poziomie.

Oczywiście wcale nie musimy wydawać tak dużych pieniędzy, gdyż możemy wykupić firmowe ubezpieczenie AppleCare+. Jego posiadacze za taką samą usługę zapłacą jedynie 29 dolarów. Rzecz jasna trzeba jeszcze doliczyć koszt samego ubezpieczenia. Inne usługi serwisowe w przypadku iPhone’a 12 kosztują 449 dolarów, natomiast w modelu 12 Pro to wydatek 549 dolarów.

Na razie nie wiemy ile trzeba będzie zapłacić za wymianę ekranu oraz inne naprawy w modelach 12 mini oraz 12 Pro Max. Liczymy jednak na to, że producent wkrótce także je poda.

iPhone 12

Źródło

You may also like...