Bezprzewodowe słuchawki nie zaskoczą nas wyczerpaną baterią

Google zapowiada aktualizację popularnej funkcji Fast Pair. Pozwoli lepiej kontrolować poziom naładowania bezprzewodowych słuchawek oraz ułatwi ich odnalezienie.

Smartfony z Androidem bardzo chętnie współpracują z różnymi urządzeniami za pośrednictwem technologii Bluetooth. Aby ułatwić tę współpracę, kilka lat temu Google stworzyło funkcję Fast Pair umożliwiającą sprawne parowanie telefonu np., ze słuchawkami lub głośnikiem. Teraz amerykański koncern zapowiada nową aktualizację, która powinna znacznie podnieść użyteczność tej opcji.

Aktualizacja skupi się przede wszystkim na bezprzewodowych słuchawkach. Jak wiemy jest to bardzo wygodny sprzęt, lecz pewną wadą może być jego bateria. Owszem, mamy wgląd w poziom jej naładowania, ale nie są to informacje dokładne. Nie musi bowiem być identyczny w każdej słuchawce, więc może się tak zdarzyć, że jedna wyczerpie się szybciej. Nie mamy także informacji na temat poziomu naładowania powerbanku znajdującego się w fabrycznym etui słuchawek.

Aktualizacja Fast Pair powinna to zmienić. Poprawka, która pojawi się niebawem, zapewni szersze wsparcie bezprzewodowych słuchawek. Użytkownik będzie mógł zobaczyć poziom naładowania każdej z osobna, jak również futerału. Informacja ta pojawi się w wyskakującym okienku z każdym otwarciem i zamknięciem etui.

Funkcja Fast Pair będzie też dostępna w aplikacji “Znajdź moje urządzenie”. Dzięki temu w przyszłości dużo łatwiej odnajdziemy zaginioną słuchawkę. A jak wiemy bezprzewodowe słuchawki uwielbiają się gubić.

Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie słuchawki wspierają funkcję Fast Pair. Nie każdy model będzie więc oferował nowe funkcje.

Fast Pair

Źródło: Googleblog.com

You may also like...