Skype straci funkcję wysyłania SMS’ów z komputera

Popularny komunikator Skype utraci niebawem funkcję SMS Connect. To opcja pozwalająca odczytywać oraz wysyłać SMS’y bezpośrednio z poziomu komputera.

Odkąd na rynku pojawiła się cała masa nowych komunikatorów, takich jak WhatsApp, Telegram, czy Messenger, popularność aplikacji Microsoftu znacznie spadła. Skype nadal ma jednak spore grono użytkowników, którym może nie spodobać się wprowadzona przez producenta zmiana.

Microsoft zapowiedział bowiem, że jego aplikacja straci funkcję SMS Connect. Jest to opcja umożliwiająca czytanie oraz wysyłanie wiadomości tekstowych z poziomu komputera, zamiast z telefonu. Można powiedzieć, że była to funkcja przydatna przede wszystkim dla osób, które pracują przy komputerze. Dzięki niej nie musieli co chwila sięgać po telefon, by przeczytać lub odpowiedzieć na otrzymaną wiadomość.

Microsoft twierdzi, że funkcja i tak była miała słabą dostępność, więc koncern zdecydował o jej wyłączeniu. Nie nastąpi to jednak od razu, aby użytkownicy mieli czas poszukać sobie alternatywy. SMS Connect przestanie działać dopiero po 30 sierpnia, więc jest jeszcze trochę czasu. Producent zapewnia również, że historia wiadomości nadal pozostanie dla użytkownika w pełni dostępna.

Koncern z Redmond zachęca jednak użytkowników do zainstalowania firmowej aplikacji Your Phone. Dzięki niej użytkownicy Windowsa 10 nadal będą mieli dostęp do SMS’ów oraz MMS’ów zapisanych w smartfonie. Aplikacja umożliwia bowiem otrzymywanie i przesyłanie wiadomości pomiędzy telefonem oraz pecetem.

Skype

Źródło: Skype.com

You may also like...