Subskrybenci Google Stadia dostaną za darmo jedną grę miesięcznie

Google ujawniło kolejne szczegóły dotyczące swej nowej platformy dla graczy Google Stadia. Potwierdzono m.in., że subskrybenci mogą liczyć na jedną darmową grę miesięcznie.

Już w listopadzie tego roku zacznie funkcjonować nowa usługa o nazwie Google Stadia, która może zrewolucjonizować branżę gier wideo. Jest to serwis streamingowy, który całkowicie zmieni sposób w jaki korzystamy z gier. Usługa działa w całości w chmurze, a więc nie potrzebujemy już do zabawy mocnego i drogiego peceta lub konsoli PlayStation 4 czy Xbox One. Wystarczy smartfon lub zwykły telewizor.

Na portalu Reddit zorganizowano właśnie sesję “Ask me Anything”, podczas której dowiedzieliśmy się nowych szczegółów na temat usługi. Dyrektor produktu Andrey Doronichev odpowiadał na pytania fanów dotyczące wielu tematów, począwszy od kwestii technicznych, a skończywszy na sposobie działania abonamentu.

Jak wiemy Google Stadia będzie też oferowało usługę w wersji Pro, którą wyceniono na 10 dolarów. Jej subskrybenci mogą liczyć na kilka dodatkowych bonusów, choć nie będzie to nieograniczony dostęp do biblioteki gier. Ta wersja usługi nie tylko zaoferuje streaming w 4K HDR z dźwiękiem 5.1, ale też zapewni użytkownikom miesięcznie jedną darmową grę. Pierwszym tytułem będzie Destiny 2.

Nieco mniej przyjemną wiadomością jest to, że firmowy kontroler w momencie startu usługi nie będzie wspierał Bluetooth Audio. Aby słyszeć dźwięk trzeba będzie podłączyć do kontrolera przewodowe słuchawki za pomocą gniazda 3,5 mm. Jeśli jednak zamierzamy grać na smartfonie Pixel lub pececie, będzie można uzyskać Bluetooth Audio omijając wówczas sam kontroler.

Twórcy serwisu nie zapomnieli też o funkcjach społecznościowych. W momencie debiutu Google Stadia, użytkownicy otrzymają możliwość zarządzania listą przyjaciół, tworzenia grup oraz korzystania z głosowego chata. To tylko początek, gdyż z upływem czasu funkcje będą rozwijane. Pojawią się też osiągnięcia znane z innych platform. Natomiast od przyszłego roku wystartuje funkcja Family Sharing, czyli możliwość współdzielenia treści w obrębie rodziny.

Google Stadia

Źródło: Reddit.com

You may also like...