Bezprzewodowy telefon do HTC Butterfly

Rozmawianie przez telefon komórkowy wymaga bezpośredniego korzystania z tego sprzętu. Jednak w przypadku HTC Buttefly jest nieco inaczej i możemy przekształcić smartfona w domowy telefon.

Na japońskim rynku, firma HTC wraz z modelem Butterfly sprzedaje jeszcze HTC Mini. Jest to urządzenie wyposażone w NFC, które może pełnić rolę bezprzewodowego telefonu domowego. Jakkolwiek by to nie brzmiało, chodzi o to, że HTC Mini pozwala wykonywać i odbierać połączenia z HTC Buttlerfly. Nie jest to więc samodzielny telefon, lecz coś w rodzaju dodatkowej słuchawki.

Oprócz wykonywania połączeń, na monochromatycznym ekranie prezentuje też wiadomości tekstowe, zapewnia dostęp do kalendarza oraz spisu połączeń. Poza tym służy jako pilot do telewizora oraz urządzeń multimedialnych.

Jego ostatnią, lecz równie ważną cechą jest funkcja odnajdywania smartfona. Po jej aktywacji, Butterfly zaczyna dzwonić, co pozwala łatwo go zlokalizować w przypadku zagubienia. HTC na razie nie podało ceny tego przydatnego gadżetu.

Źródło: Xataka.com

You may also like...