Galaxy Note 6 ze złączem USB Typ C

Standard USB Typ C zadebiutował stosunkowo niedawno i dopiero zaczyna pojawiać się w smartfonach. A jednym z pierwszych modeli, w którym go zobaczymy, będzie Galaxy Note 6.

Po niezbyt udanych modelach flagowych, które pojawiały się przez parę ostatnich lat, Samsungowi wreszcie udało się idealnie trafić w gusta klientów, czego dowodem jest kilkadziesiąt milionów sprzedanych egzemplarzy modeli Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge.Producent chce teraz powtórzyć ten sukces z biznesowym smartfonem Galaxy Note 6, więc zamierza go wyposażyć we wszelkie nowinki technologiczne, a jedną z nich będzie port w standardzie USB Typ C. Jest to nowy standard interfejsu, który w przeciwieństwie do dotychczas używanego, posiada wtyczkę będącą swym lustrzanym odbiciem. Oznacza to, że można ją włożyć jedną lub drugą stroną nie uszkadzając przy tym wejścia.

Galaxy Note 6 byłby więc pierwszym smartfonem posiadającym wejście USB Typ C. Trzeba jednak pamiętać, że kable USB Typ C mogą spalić sprzęt. Udowodnił to niedawno inżynier koncernu Google, który przebadał przewody kilku różnych firm i wykrył, że wiele z nich jest kiepskiej jakości lub ma niewłaściwie podłączone wtyczki.

Źródło: Sammobile.comYou may also like...