Tesla Powerbank naładuje naszego smartfona

Tesla coraz śmielej wkracza na pole akumulatorów. Amerykański koncern pokazał właśnie przenośny Tesla Powerbank, przeznaczony dla urządzeń mobilnych.

Firma Elona Muska wprawdzie zaczynała swą działalność od produkcji samochodów elektrycznych. Ale w ostatnim czasie poszerzyła ją również o systemy wytarzania i magazynowania energii elektrycznej.

Jej domowe baterie Powerwall podbijają rynek, a niedawno w sprzedaży pojawiły się dachówki z wbudowanymi ogniwami fotowoltanicznymi. Dzięki nim, dach naszego domu zmienia się w elektrownię dostarczającą energii do zasilania różnych urządzeń. Teraz amerykański producent wprowadza do sprzedaży kolejny produkt, jakim jest Tesla Powerbank.

Zobacz aktualne oferty na powerbanki

To typowy bank energii przeznaczony do ładowania naszych smartfonów lub tabletów. Produkt o wymiarach 108 x 30,5 x 23,3 mm prezentuje się bardzo nowocześnie, a jego wygląd jest inspirowany szybkimi ładowarkami do samochodów Tesli. Wyposażono go w gniazda USB i Lightning, więc może współpracować ze sprzętem na Androidzie oraz iOS.

Zainstalowano w nim pojedyncze ogniowo o pojemności 3350 mAh, co nieco ogranicza funkcjonalność tego sprzętu. Powerbanki konkurencji oferują znacznie więcej, więc są bardziej użyteczne. Produkt Tesli naładuje nam większość smartfonów zaledwie jeden raz. Gdy tymczasem sprzęt rywali wyposażony w ogniwa o pojemności nawet 20 000 mAh, może to zrobić kilkukrotnie.

Jeśli jednak nie przeszkadza nam niska pojemność tego gadżetu to informuję, że można go kupić w sklepie producenta za 45 dolarów. Aktualnie cała produkcja została już wyprzedana, więc jeśli ktoś chce go zakupić, będzie musiał chwilę poczekać, aż producent uzupełni zapasy.

Tesla Powerbank

Tesla Powerbank

Źródło: Tesla.com

You may also like...