Galaxy A90 5G przenosi technologię 5G i funkcję DeX do średniego segmentu

Jeśli chcecie korzystać z takich funkcji jak DeX, czy 5G, wcale nie musicie kupować flagowego Galaxy S10 5G. Samsung wprowadza je również do modelu Galaxy A90 5G.

Technologia 5G już niebawem trafi również do naszego kraju, więc będziemy potrzebowali smartfona, który ją wspiera. Na chwilę obecną nie ma w sprzedaży zbyt wielu modeli z odpowiednimi modemami, poza Galaxy S10 5G. Jeśli jednak nie mamy tylu środków na zakup tego flagowca, możemy poszukać czegoś tańszego.

Galaxy A90 5G

Samsung chce bowiem przenieść technologię 5G oraz funkcję DeX do modeli ze średniej półki. Jednym z pierwszych, który ją dostanie będzie model Galaxy A90 5G. Na papierze nowy sprzęt przedstawia się bardzo interesująco. posiada bowiem Snapdragona 855, który dotąd zarezerwowany był wyłącznie dla modeli flagowych. CPU połączono z 6 GB RAM, ale możemy też wybrać wariant z 8 GB RAM, a do tego dostaniemy również 128 GB pamięci użytkowej. Tę ostatnią możemy naturalnie rozszerzyć kartą microSD o dodatkowe 512 GB.

Galaxy A90 5G

Dużym atutem smartfona jest ekran Super AMOLED Infinity-U, który ma aż 6,7″ i rozdzielczość 1080 x 2400 pikseli. Jest więc znacznie większy niż w dużo droższym Galaxy Note 10, przy wyższej rozdzielczości. Podobnie jak we wspomnianym flagowcu, tutaj również dostaniemy potrójny aparat tylny, choć o nieco innych parametrach. Główny sensor ma 48 MP i przysłonę f/2.0. Współpracuje z nim 8 MP soczewka szerokokątna oraz 5 MP sensor głębi. Kamera do selfie posiada 32 MP matrycę f/2.0 i znajduje się w niewielkim wcięciu na górze ekranu.

Galaxy A90 5G

Oczywiście ten model również posiada funkcję Samsung DeX, pozwalającą przekształcić smartfon w komputer. Zasila go natomiast akumulator o pojemności 4500 mAh współpracujący z 25 W ładowarką.

Galaxy A90 5G

Premiera sprzętu odbędzie się już jutro, a najpierw pojawi się w Korei Południowej. Dopiero po pewnym czasie będzie go można kupić również na pozostałych rynkach.

Galaxy A90 5G

Źródło

You may also like...