Problemy z baterią w iOS 10.1.1

Użytkownicy iPhone’ów, którzy zainstalowali na swym sprzęcie najnowszą wersję systemu operacyjnego iOS 10.1.1, zgłaszają problemy z baterią. Wyczerpuje się bowiem znacznie szybciej niż powinna.

Apple najwyraźniej nie testuje aktualizacji systemowych przed ich wypuszczeniem na rynek, gdyż nieustannie powodują mniejsze lub większe problemy z funkcjonowaniem smartfonów. Nie inaczej jest również z najnowszą aktualizacją iOS 10.1.1.iOS 10.1.1 w założeniach miało poprawić stabilność działania oraz osiągi iPhone’ów. W praktyce spowodowało jednak problem z baterią. Użytkownicy tych smartfonów donoszą na internetowych forach, że po zainstalowaniu nowej aktualizacji, ich akumulator wyczerpuje się bardzo szybko.

Problem pojawił się nawet na oficjalnym forum Apple, gdzie posiadacze smartfonów twierdzą, że dotyczy on praktycznie wszystkich modeli, łącznie z iPhonem 5s oraz iPhonem 6. Ich urządzenia nawet po pełnym naładowaniu, nie wytrzymują całego dnia, a wiele osób twierdzi, że bateria nagle traci nawet 50% swej pojemności.

Problem może być poważniejszy niż sądzimy, gdyż pojawił się po tym jak Apple zgodziło się wymienić baterie w pewnej liczbie iPhone’ów 6s, gdyż okazały się wadliwe i zbyt wcześnie traciły ładunek elektryczny.Użytkownicy wcześniej zgłaszali bowiem, że baterie potrafią się mocno rozgrzewać i wówczas wycieka z nich energia. Problemu nie rozwiązywał nawet fabryczny reset sprzętu. Możliwe więc, że wadliwe baterie zostały zainstalowane w większej liczbie smartfonów, zaś iOS 10.1.1 w jakiś sposób uaktywniło tę wadę.

Apple na razie nie komentuje tej sprawy, więc nie wiadomo czy problem uda się rozwiązać aktualizacją oprogramowania, czy też trzeba będzie wymienić całe urządzenie.

Źródło: Pcmag.com

You may also like...

1 Response

  1. Raffiki2012 pisze:

    Nie tylko w iPhone 5s i 6/6s ale i w iPhone 6s Plus tak się dzieje