Bluboo Edge z baterią zabezpieczoną przed wybuchem

Wpadka Samsunga z modelem Galaxy Note 7 sprawiła, że chińscy producenci smartfonów postanowili lepiej zabezpieczyć baterie swych urządzeń przed eksplozją. Bluboo pokazuje w jaki sposób testuje akumulator znajdujący się w modelu Bluboo Edge.

Nikt nie chce, by jego kosztowny smartfon eksplodował mu w kieszeni, powodując poważne obrażenia, lub podpalił pokój, niszcząc jego wyposażenie podczas ładowania baterii, co w przeszłości parę razy się zdarzyło.Wszyscy pamiętamy bowiem ogromne problemy z dwukrotnie wycofanym ze sprzedaży modelem Galaxy Note 7, a nie jest to bynajmniej jedyny smartfon, któremu zdarza się eksplodować. Wszystko z powodu niedoskonałości technologii współczesnych akumulatorów, które jest bardzo łatwo uszkodzić.

Wprawdzie ryzyka eksplozji baterii nie da się całkowicie wyeliminować, to jednak można spróbować zminimalizować jego skutki. Chińska firma Bluboo w swym najnowszym modelu Bluboo Edge zastosowała litowo-polimerowy akumulator o pojemności 2600 mAh, który wyposażono w dodatkowe obwody stabilizacji napięcia, kontrolujące parametry baterii podczas ładowania oraz rozładowywania.

W efekcie wprowadzonych zmian, nawet jeśli akumulator ulegnie awarii, to smartfon nie wybuchnie niczym granat, lecz jedynie się zapali. Jak działają te zabezpieczenia, można zobaczyć na poniższym wideo, na którym widać laboratoryjne testy tego modelu.Bluboo Edge jest nie tylko bezpieczny, ale także całkiem funkcjonalny. Ma obudowę o zakrzywionych krawędziach oraz 5,5″ ekran HD, jak również wydajny, czterordzeniowy procesor. Wyposażono go także 13 Mpix tylny aparat z sensorem Sony IMX230 oraz slot na kartę microSD pozwalający rozszerzyć pamięć użytkową o 256 GB.

Smartfon posiada także czytnik linii papilarnych, pulsometr oraz Androida 6.0 Marshmallow. Póki co model ten dostępny w przedsprzedaży, a można go kupić za 129,99 dolarów.

Źródło: Bluboo.hk

You may also like...