Samsung Galaxy S8 bez 8 GB RAM

Z kolejnych doniesień wynika, że Galaxy S8 zapowiada się coraz bardziej atrakcyjnie. Niestety najnowszy smartfon Samsunga nie będzie mieć tego co dla wielu użytkowników może być szczególnie istotne, mianowicie 8 GB pamięci RAM.

W ostatnich latach ilość pamięci RAM instalowana w nowoczesnych smartfonach znacznie się zwiększyła. Jeszcze niedawno wystarczało 1 GB RAM, jednak szybko flagowe modele zaczęły oferować już 4 GB.Wygląda na to, że standardem staje się obecnie 6 GB RAM, jednak kilku chińskich producentów urządzeń mobilnych już zapowiedziało wypuszczenie na rynek modeli wyposażonych w 8 GB RAM. Na takie zapowiedzi ze strony azjatyckich firm na razie nie reagują na razie największe koncerny, ale wkrótce może się to zmienić.

Wprawdzie sugerowano, że 8 GB Samsung zamontuje już w Galaxy Note 7, ale jak wiemy plotki się nie potwierdziły. Nie oznacza to jednak, że producent porzucił ten pomysł. Koreański koncern niedawno pokazał nowe moduły pamięci o pojemności 8 GB, więc można założyć, że zechce je zainstalować w Galaxy S8.

Okazuje się jednak, że tego nie zrobi, przynajmniej w nowym flagowcu. Najnowsze przecieki z Korei wskazują na to, że kolejne flagowce Samsunga, które trafią do sprzedaży w przyszłym roku, nadal będą posiadać 6 GB RAM.Producent uważa bowiem, że 8 GB nie jest obecnie potrzebne, a poza tym zainstalowanie tak dużej pamięci negatywnie wpłynęłoby na zużycie energii. Galaxy S8 pozostanie więc przy 6 GB RAM, ale za to wzrośnie do 256 GB wielkość pamięci użytkowej.

Inne doniesienia sugerują, że producent zechce zwiększyć rozmiar wyświetlacza w swym nowym flagowcu, by w ten sposób zachęcić do jego zakupu osoby, którym podobał się Galaxy Note 7.

Największą zmianą będzie usunięcie fizycznego przycisku Home i zastosowanie wkomponowanego w wyświetlacz czytnika linii papilarnych. Dzięki temu producent zyska więcej wolnej przestrzeni, którą będzie mógł wypełnić wyświetlaczem. Ekran może więc mieć znacznie większe proporcje w stosunku do powierzchni obudowy niż w poprzednim modelu.

Samsung zamierza też zadbać o wydajność swego nowego produktu. Mówi się bowiem, że na jego pokładzie znajdzie się najnowszy procesor Snapdragon 835.

Źródło: Gizmochina.com

You may also like...