AT&T zajmie się ochroną domów

Amerykański gigant telekomunikacyjny już wiosną tego roku, wejdzie na zupełnie nowy dla siebie rynek, zamierzając zaangażować się w biznes związany z ochroną.

Już w marcu firma chce uruchomić na ośmiu światowych rynkach, usługę monitorowania domów. AT&T tworzy nową platformę, która właścicielom mieszkań oraz domów, umożliwi ich monitorowanie oraz chronienie, za pośrednictwem podłączonych do internetu urządzeń, takich jak pecety, smartfony oraz tablety.Usługa nazywa się AT&T Digital Life i będzie się opierać na cyfrowym i bezprzewodowym systemie bezpieczeństwa oraz związanych z nią automatycznych usługach. Pakiet składać ma się z kamer, czujników na drzwi okna, czujników ruchu, dymu, zamków do drzwi, termostatów, czujników wilgotności, automatycznego odcięcia dopływu wody oraz sterowania oświetleniem.

System AT&T będzie działał 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i będzie reagował na zdarzenia, powiadamiając policję oraz strażaków. Dzięki specjalnej aplikacji, użytkownik może dowolnie konfigurować system, ustawiając odpowiednie programy oraz alarmy.

AT&T Digital Life na razie dostępne będzie tylko w ośmiu krajach, ale do końca roku operator chce uruchomić usługę w kolejnych 50. Cena całego pakietu na razie nie została ujawniona, lecz AT&T twierdzi, że zaoferuje kilka opcji, dostępnych na każdą kieszeń.

Źródło: CNN.com

You may also like...