To już koniec Nexusa 4?

Nexus 4 nie był szczególnie popularnym smartfonem, choć LG usiłowało nam wmówić, że jest inaczej. Być może dlatego pojawiły się plotki sugerujące, iż koreański gigant wstrzymuje jego produkcję, by zrobić miejsce dla następcy.

Dotychczas koncern LG usiłował sprawiać wrażenie, że Nexus 4 jest telefonem tak bardzo popularnym, że z tego powodu nie da się go niemal nigdzie kupić. Hakerzy obnażyli to kłamstwo, gdy po rozszyfrowaniu numeru seryjnego okazało się, że wyprodukowano zaledwie 370,000 egzemplarzy tego smartfona.

Najwyraźniej jego popularność nie była taka jak oczekiwano, bowiem jak donosi International Business Times, LG wstrzymuje produkcję Nexusa 4, by zrobić miejsce dla jego następcy, który zostanie zaprezentowano podczas targów Mobile World Congress, które w przyszłym miesiącu odbędą się w hiszpańskiej Barcelonie.

Częściowo może to potwierdzać wypowiedź Jamesa Fishera, wice prezesa LG Electronics, który powiedział mediom, że Nexus 4 jest tylko jednym z produktów stworzonych dzięki partnerstwu z Google. Dodał też, że w przyszłym miesiącu firma planuje premierę kilku nowych słuchawek o różnych rozmiarach ekranu.

Jeśli doniesienia są prawdziwe, wyjaśniałoby to dlaczego wyprodukowano zaledwie 400 tysięcy egzemplarzy Nexusa 4. Z drugiej strony walka na rynku smartfonów jest naprawdę zacięta i możliwe, że ten model przestał już być priorytetem dla LG, które ma w zanadrzu nowsze i bardziej zaawansowane telefony.

Źródło: Ibtimes.co.uk

You may also like...