Biurko zadba o nasze zdrowie podczas pracy

Ciągłe siedzenie przy komputerze nie jest dobre dla naszego organizmu, dlatego warto co jakiś czas robić przerwy na rozruszanie mięśni. Można też kupić biurko takie jak Flexispot V9, które pozwoli nam ćwiczyć podczas pracy.

Każdy lekarz powie nam, że długotrwałe siedzenie w jednej pozycji, jest zabójcze dla naszego organizmu. A tym właśnie jest praca biurowa, wymagająca wielogodzinnego wpatrywania się w ekran komputera i klikania w klawiaturę.

Na szczęście problem ten dostrzegli producenci mebli i na rynku pojawiły się m.in., biurka stojące oraz wyposażone w systemy umożliwiające wykonywanie ćwiczeń podczas pracy. Jednym z najnowszych tego typu produktów jest Flexispot V9. To nowatorskie biurko, które w zasadzie jest stacjonarnym rowerem treningowym, wyposażonym w niewielki blat do położenia laptopa lub zeszytów.

Blat posiada oczywiście regulację wysokości, aby można go było dopasować do wzrostu użytkownika. Regulowane jest także samo siodełko, podobnie jak opór pedałów, wyposażony w osiem poziomów ustawień. A dodatkowo w obudowie znajduje się wyświetlacz LCD, pokazujący m.in., pokonany dystans, liczbę spalonych kalorii itp. Oczywiście można też zrezygnować z korzystania z roweru i jak widać na poniższym zdjęciu, używać go jako biurka stojącego.

Takie biurko nadaje się idealnie dla pracowników biurowych, którzy wiele czasu spędzają siedząc przed komputerem. Dzięki temu mogą nie tylko pracować, ale również ćwiczyć, co zapobiegnie wielu chorobom. Świetnie nadaje się także do odrabiania lekcji dla dzieci, które w ostatnim czasie mają coraz większe problemy z otyłością.

Flexispot V9 nie jest jednak produktem tanim. Biurko kosztuje aż 500 dolarów, ale z drugiej strony nasze zdrowie jest bezcenne. Kupując je więc, zaoszczędzimy na przyszłych wydatkach na lekarzy.

biurko

biurko

biurko

biurko

Źródło: 7gadgets.com

You may also like...