Black Mirror powróci w tym roku. Piąty sezon serialu trafi do Netflixa

Netflix potwierdził, że w tym roku możemy oczekiwać premiery piątego sezonu popularnego serialu Black Mirror. Dokładny termin debiutu nie jest jeszcze znany.

Dzisiejszy dzień to dwie dobre wiadomości dla fanów popularnych seriali oraz platformy Netflix. Informowałem już wcześniej, że 4 lipca odbędzie się premiera trzeciego sezonu Stranger Things. Netflix potwierdził również, że w tym roku możemy też oczekiwać premiery piątego sezonu Black Mirror.

Charlie Brooker oraz producent wykonawczy Annabel Jones chcieli, by piąty sezon serii miał premierę w 2018 roku. Nie udało się jednak tego dokonać z powodu Black Mirror: Bandersnatch. Jest to pierwsza interaktywna produkcja Netflixa, która miała swą premierę kilka dni temu. To specjalny odcinek, w którym widzowie mają znaczący wpływ na rozwój fabuły, mogąc decydować o przygodach czekających na głównego bohatera. Akcja tego odcinka zabiera nas do 1984 roku, a wiodącą postacią jest w nim młody programista próbujący stworzyć grę wideo na podstawie noweli zatytułowanej Bandersnatch. Oczywiście jak to w przypadku tego serialu bywa, nie wszystko będzie tym na co wygląda.

Wyprodukowanie specjalnego odcinka nie było sprawą łatwą, gdyż jest niezwykle złożony. Ma bowiem nie tylko kilka zakończeń, ale też wiele dodatkowych scen. To właśnie ogromna ilość czasu potrzebna na jego produkcję sprawiła, że producenci zostali zmuszeni do przełożenia premiery piątego sezonu na ten rok.

Szczegóły nowego sezonu nie są znane. Wkrótce powinniśmy jednak dowiedzieć się na jego temat czegoś więcej. Miejmy nadzieję, że Netflix niebawem poinformuje również ile nowy sezon będzie liczył odcinków. Poprzednie sezony nie były jednak zbyt długie. Musimy więc założyć, że ten również taki będzie.

Black Mirror

Źródło: Hollywoodreporter.com

You may also like...