BlackBerry 10 nie jest systemem bezpiecznym

RIM zawsze szczyciło się tym, że jego smartfony spełniały rządowe standardy dotyczące bezpieczeństwa rozmów, dlatego m.in. tak chętnie były wykorzystywane przez polityków. Niestety to już przeszłość.

Okazuje się bowiem, że najnowsza platforma BlackBerry 10, poległa podczas testów bezpieczeństwa przeprowadzonych przez brytyjski rząd. Krótko mówiąc system nie jest już bezpieczny i nie nadaje się już do przeprowadzania poufnych rozmów o wysokości łapówki za przepchnięcie danej ustawy.

Testy przeprowadziła rządowa grupa Communications-Electronics Security Group, która oceniła zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie. Dodać należy, że poprzedni system BlackBerry 7.1 OS przeszedł poprawnie wszystkie rządowe testy, jednak najnowszy system BlackBerry 10 oraz smartfon BlackBerry Z10, na którym przeprowadzano testy, nie spełniły bliżej nieokreślonych kryteriów związanych z bezpieczeństwem.

Taka informacja dla kanadyjskiej firmy RIM może stać się prawdziwym gwoździem do trumny. Nie dość, że Pentagon zrezygnował niedawno z używania BlackBerry, to jeszcze okazuje się, że nowe produkty tej firmy przestały zapewniać duży poziom bezpieczeństwa.

Źródło: Guardian.co.uk

You may also like...