Nowy Kinect dla Windows SDK już dostępny

Kiedy Microsoft uruchomił Kinect dla Xbox 360, urządzenie okazało się bardzo popularne. Nie tylko pozwoliło użytkownikom kontrolować gry swoim ruchem ciała, ale także okazało się urządzeniem, które pozwalało poprzez czujniki robić inne zadania, pogadało to wielu hakerom.

Microsoft opublikował zestaw oprogramowania, opracowanego dla użytkowników komputerów z Windowsem, czyli zaktualizowany Kinect SDK. Nowy zestaw do tworzenia oprogramowania jest dostępny do pobrania za darmo.

SDK przynosi szereg ulepszeń, które poprzez czujniki sprawiają, że komputer jest bardziej świadomy otoczenia. Wśród uaktualnień są nowe tryby czujnika i spora galeria przykładowych programów do zabawy dla programistów. Przykładowe aolikacje ogą być atrakcyjne dla ludzi, którzy nie mają zamiaru tworzyć oprogramowania dla czujnika, lecz po prostu mogą po prostu zobaczyć, co może zrobić Kinect na platformie PC.

Jedną z największych nowych funkcji zaktualizowanego SDK jest Kinect Fusion. Pozwala użytkownikom podnieść czujnik i go używać jako podręczny skaner 3-D. Kontroler może zbudować model 3-D obiektu, który jest przed nim. Aktualizacja SDK jest dostępna do pobrania tutaj.

Źródło: SlashGear

You may also like...