Galaxy S11 ze 120 Hz ekranem oraz 25 W ładowarką

Poznaliśmy dwa kolejne szczegóły techniczne nowego flagowca koreańskiego koncernu. Galaxy S11 dostanie 120 Hz ekran oraz ładowarkę o mocy 25 W.

Oficjalna prezentacja najnowszego flagowca z rodziny Galaxy S odbędzie się dopiero w lutym przyszłego roku. Samsung planuje bowiem pokazać go na targach Mobilne World Congress, które odbywają się w Barcelonie. Tam też firma potwierdzi jego oficjalną specyfikacje techniczną oraz cenę.

W przypadku wyposażenia będzie to raczej tylko formalność, gdyż specyfikację Galaxy S11 poznajemy coraz lepiej. Według najnowszych doniesień, sprzęt będzie miał na wyposażeniu wyświetlacz o częstotliwości odświeżania 120 Hz. Takie informacje podaje Ice Universe, według którego nową funkcję potwierdza kolejna beta interfejsu One UI 2.0. Po jej zainstalowaniu w Note 9 pojawiła się ukryta funkcja umożliwiająca zmianę częstotliwości odświeżania z 60 Hz na 120 Hz.

Rozsądne byłoby więc założenie, że skoro Samsung przygotował taką funkcję, to z pewnością zastosuje ją w swym najnowszym produkcie. Na razie nie ma zbyt wiele smartfonów z takim odświeżaniem ekranu, więc koreański koncern uzyskałby w ten sposób przewagę nad rywalami.

Drugi szczegół specyfikacji dotyczy mocy ładowarki, którą producent zaoferuje z S11. Wiemy już na pewno, że będzie to 25 W, a informacja ta pochodzi z chińskiej agencji 3C, zajmującej się dopuszczaniem sprzętu do sprzedaży. Na pewno będzie to spory krok naprzód w porównaniu do S10, posiadającego 15 W ładowarkę. Producent mógł jednak zdecydować się na 45 W ładowarkę, którą przygotował modelowi Note10+.

Konkurencja na tym polu staje się bowiem coraz silniejsza i wielu chińskich rywali oferuje mocniejsze akcesoria. Jednym z nich jest Xiaomi, które na przyszły rok zapowiedziało premierę swej 100 W ładowarki.

Galaxy S11

Źródło

You may also like...