Xiaomi zapowiada premierę 100 W ładowarki

Od przyszłego roku Xiaomi planuje sprzedawać nowy model ładowarki do smartfonów. Produkt o mocy 100 W uzupełni baterię naszego sprzętu w zaledwie 17 minut.

Na początku bieżącego roku informowałem o nowej 100 W ładowarce firmy Xiaomi, która błyskawicznie naładuje sprzęt mobilny. Producent deklaruje, że naładowanie baterii o pojemności 4000 mAh, zajmie tylko 17 minut.

Technologia opracowana przez inżynierów chińskiej firmy nazywa się Super Charge Turbo i korzysta ze specjalnej przejściówki. Tylko połączenie przejściówki z ładowarką pozwala uzyskać taką prędkość. Nie da się jednak naładować w ten sposób każdego urządzenia, gdyż potrzebny jest kompatybilny sprzęt. Jeśli więc podłączymy przejściówkę do zwykłego telefonu, to będzie on ładowany z jego standardową mocą.

Chiński koncern wreszcie zdecydował się wprowadzić nową ładowarkę do sprzedaży. Podczas Xiaomi Developer Conference firma potwierdziła, że jej premiera odbędzie się w przyszłym roku. Przy okazji ujawniła kilka szczegółów nowego sprzętu. Projektanci przywiązali bardzo dużą wagę do systemów zabezpieczeń, które w przypadku takiej mocy są bardzo istotne. Ładowarka będzie miała aż 9-warstwowe zabezpieczenia, w tym także niezależną jednostkę MCU kontrolującą jej pracę.

Oczywiście najbardziej istotną kwestią jest to, jak takie szybkie ładowanie wpłynie na żywotność baterii. Na takie szczegóły będziemy musieli jednak trochę poczekać. Nie da się jednak ukryć, że nowy produkt może być bardzo użyteczny, bo każdy chciałby aby jego smartfon ładował się jak najkrócej.

Xiaomi

Źródło

You may also like...