OnePlus 3 i 3T dostały ostatnią aktualizację

Posiadacze smartfonów OnePlus 3 i 3T powinni zacząć myśleć nad wymianą sprzętu na nowy. Modele te otrzymały bowiem ostatnią aktualizację oprogramowania i producent nie będzie ich już więcej wspierał.

Smartfony to bez wątpienia jeden z najszybciej starzejących się produktów z kategorii elektroniki użytkowej. Producenci zapewniają im wsparcie przez stosunkowo krótki okres czasu, a potem ich użytkownik zostaje na lodzie. Zwykle trwa to około dwóch, maksymalnie trzech lat, po których sprzęt przestaje dostawać aktualizacje chroniące go przed zagrożeniami ze strony hakerów.

Ten moment nadszedł właśnie dla modeli OnePlus 3 oraz 3T, które na sklepowe półki trafiły w 2016 roku. Pierwszy z pojawił się w czerwcu, natomiast drugi zadebiutował w listopadzie. Smartfony oferowały swym użytkownikom 5,5″ ekran Full HD, a także Snapdragona 820 i 821 współpracującego z 6 GB RAM oraz 64/128 GB pamięci użytkowej. Producent wyposażył je także w 16 MP aparat główny nagrywający wideo w jakości 4K oraz 8 MP kamerę do selfie (16 MP w 3T).

Żywot obu modeli dobiegł już końca, więc jak donosi XDA, producent rozpoczął dystrybucję ostatniej aktualizacji. Dostarcza posiadaczom tego smartfona październikową poprawkę bezpieczeństwa, zawierającą łatki do Androida oraz fabrycznego oprogramowania. Przynosi też kilka niewielkich usprawnień.

Jeśli więc chcielibyście wymienić OnePlus 3 na nowszy model, to raczej nie na OnePlus 5 lub 5T. Smartfony w tym roku skończyły dwa lata, więc przestawiono je w tryb podtrzymania, gdyż ich wsparcie wkrótce również dobiegnie końca. Wprawdzie mają obiecanego Androida 10, który pojawi się w drugim kwartale przyszłego roku, jednak lepiej kupić coś bardziej przyszłościowego.

OnePlus 3

Źródło

You may also like...