Znany portal społecznościowy pozwany za naruszenie patentów

Należąca do chińskiego koncernu TCL firma BlackBerry, wytoczyła proces Twitterowi. Znany portal oskarżany jest o naruszenie sześciu patentów związanych m.in., z mobilną aplikacją.

Duże koncerny często toczą ze sobą zaciekłe batalie patentowe, oskarżając wzajemnie o kradzieże różnego rodzaju technologii. Takie sprawy zwykle ciągną się latami, niekiedy kończąc odszkodowaniami liczonymi w setkach milionów dolarów. Niewykluczone, że podobnym rezultatem zakończy się proces jaki firma BlackBerry wytoczyła właśnie Twitterowi.

Kanadyjska firma oskarża portal o bezprawne wykorzystanie sześciu należących do niej patentów, użytych również w oficjalnej aplikacji Twittera. Spór dotyczy m.in., technologii porządkującej powiadomienia, a także techniki kasującej wskaźnik oczekującej wiadomości, gdy użytkownik ją przeczyta.

To nie jedyne kwestie poruszone w pozwie złożonym w kalifornijskim sądzie. Kanadyjczycy oskarżają amerykański portal także o wykorzystanie technik reklamowych, opartych na danych demograficznych, zainteresowaniach oraz lokalizacji użytkownika. Poszkodowany domaga się od oskarżonego pokrycia wszystkich strat finansowych, które spowodowało bezprawne wykorzystanie opisanych technologii. Nie ujawniono wprawdzie wysokości żądanej kwoty, ale możemy się domyślać, że nie jest niska. Dodatkowo firma może domagać się pokrycia również innych kosztów.

Dodam, że nie jest to pierwszy proces wytoczony przez firmę BlackBerry, w związku z naruszeniem należących do niej patentów. Na początku zeszłego roku, z tego samego powodu, znany producent smartfonów pozwał również Facebooka.

BlackBerry

Źródło: Cnet.com

You may also like...