Błyskawice wymazały dane w jednej z serwerowni Google

Każdy posiadacz komputera wie, że w czasie burzy należy wyłączać komputer, by nie został uszkodzony. Teoretycznie przed takimi zdarzeniami serwerownie dużych koncernów powinny być w pełni zabezpieczone, lecz okazuje się, że tak nie jest i błyskawice zniszczyły część danych w jednej z serwerowni należącej do koncernu Google.

Mieszkańcy Belgii korzystający z usług oferowanych przez koncern Google, prawdopodobnie stracili znaczną część swych danych. Kilka dni temu w jedną z serwerowni należących do amerykańskiego czterokrotnie uderzyły błyskawice, uszkadzając dyski w znajdujących się tam serwerach i poprzez przepięcie niszcząc przechowywane na nich dane. Serwery obsługiwały usługę Google Computer Engine i nie wiadomo na razie czy dane klientów zostały zniszczone, ale jeśli nawet to przedstawiciel koncernu zapewnia, że ich utrata jest bardzo minimalna. Firma twierdzi, że dzięki szybkiemu zadziałaniu systemów podtrzymywania energii zniszczeniu uległo tylko około 0,05 procent dysków.

Jeśli jednak znajdowały się na nich ważne dane, to amerykański gigant, jak również jego klienci, będą mieć spory problem.

Źródło: Slashgear.com

You may also like...