LG Electronics pokazało nowe smartfony LG G8, G8s i LG V50

Podczas targów w Barcelonie, LG zaprezentowało nowe modele smartfonów. Są to flagowy LG G8 ThinQ oraz LG G8s ThinQ, a także LG V50 ThinQ 5G. Wspomniane produkty już niebawem pojawią się w sprzedaży.

Targi MWC 2019 przyniosły nam prezentacje różnych modeli smartfonów. Wśród wielu producentów, które przybyły do Barcelony z nowym sprzętem, jest także koncern LG Electronics, który przyjechał tam z kilkoma nowymi produktami. Firma zaprezentowała takie smartfony jak LG G8 ThinQ, LG G8s ThinQm oraz LG V50 ThinQ 5G. Ten ostatni jest pierwszym urządzeniem tego producenta dysponującym modemem 5G.

LG G8 ThinQ

Pierwszym z prezentowanych modeli jest flagowiec LG G8 ThinQ, który ma bardzo nowoczesne oraz dość nietypowe wzornictwo. Jego tylny panel chroniony szkłem, jest bowiem całkowicie płaski i moduły tylnych kamer nie wystają z niego nawet na milimetr. To zupełnie inne podejście niż w przypadku pozostałych producentów, których urządzenia mają w tym miejscu garby.

Jeśli spojrzymy na obudowę telefonu, to nie zauważymy w niej żadnej słuchawki, gdyż producent jej nie zainstalował. Słuchawkę zastąpiła bowiem technologia Crystal Sound OLED. To rozwiązanie, które zmienia w głośnik wyświetlacz telefonu, a producent już stosuje je już m.in., w swych telewizorach.

LG G8 ThinQ posiada 6,1″ wyświetlacz o proporcjach 19.5:9 oraz rozdzielczości 3120 x 1440 pikseli. Jest to również pierwszy smartfon z serii G, w którym zastosowano panel OLED, zamiast standardowego LCD. Do tej pory OLED’y koncern instalowano jedynie w urządzeniach z serii V.

Pod maską pracuje oczywiście najnowszy procesor Snapdragon 855, który połączono z 6 GB RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej. Jeśli jednak uznamy, że nie zmieścimy w niej wszystkich aplikacji i zdjęć, karta pamięci pozwoli nam rozszerzyć ją do 2 TB.

Do robienia zdjęć służy natomiast potrójny tylny aparat z 12 MP głównym sensorem z przysłoną f/1.5, szerokokątną soczewką z 16 MP matrycą i przysłoną f/1.9 oraz 12 MP sensorem z 2-krotnym zoomem. Tylna kamera oferuje także tryb portretowy podczas nagrywania wideo. Przednia natomiast ma 8 MP matrycę i wzbogacona została dodatkowo o sensor ToF 3D. Na niektórych rynkach dostępna będzie jednak wersja z podwójną główną kamerą.

Ze sprzętu ucieszą się fani dobrego brzmienia. Smartfon wyposażono również w 32-bit Hi-Fi Quad DAC, który współpracuje z głośnikiem Boombox oraz DTS:X, zapewniając doskonałą jakość dźwięku. Jego bateria ma natomiast pojemność 3500 mAh.

Ciekawostką są funkcje biometryczne, przeznaczone do odblokowania telefonu. Producent stworzył bowiem funkcję Hand ID, wykorzystującą sensor ToF, ktora umożliwia odblokowanie telefonu za pomocą dłoni. Kamera rozpoznaje nie tylko jej kształt, ale także układ żył. Wystarczy więc umieścić naszą rękę przed jej obiektywem i po przeprowadzonej autoryzacji, telefon zostanie odblokowany. Zamiast dłoni możemy ponadto użyć naszej twarzy. A producent deklaruje, że system jest na tyle inteligentny, że nie da się go oszukać przy pomocy selfie.

Przydatna będzie również aplikacja Z Camera, współpracująca z sensorem ToF, która pozwala obsługiwać telefon przy pomocy gestów. Za pomocą odpowiednich ruchów dłonią, możemy odebrać połączenie, zrobić screenshota, przełączać się pomiędzy aplikacjami oraz podnieść głośność odtwarzanej muzyki. Energii do pracy telefonowi dostarcza natomiast bateria o pojemności 3550 mAh.

LG G8 ThinQ

G8s ThinQ

G8s ThinQ ma taki sam procesor oraz ilość pamięci jak G8, ale różni się nieco pozostałymi parametrami. Jego wyświetlacz ma 6,2″ o rozdzielczości 1080 x 2248 pikseli, natomiast pamięci użytkowej możemy mieć 64 lub 128 GB. Inny jest także aparat, który w tym modelu jest także potrójny. Składa się z 12 MP sensora głównego, 13 MP z szerokokątną soczewką oraz 12 MP z 2-krotnym zoomem. Jego bateria ma pojemność 3500 mAh.

LG V50 ThinQ 5G

Bardzo interesującym modelem jest LG V50 ThinQ 5G, który jest pierwszym smartfonem koreańskiego koncernu, posiadającym modem 5G – Snapdragon X50. Ten model również dysponuje Snapdragonem 855, ma 6,4″ ekran OLED FullVision o proporcjach 19.5:9 oraz rozdzielczości 3120 x 1440 pikseli. Procesor Qualcommu wspierany jest przez 6 GB RAM oraz 128 GB pamięci użytkowej.

LG G8 ThinQ

Parametry tylnego aparatu z potrójną soczewką są identyczne jak w LG G8 ThinQ. Mamy więc 12 MP sensor główny, 16 MP szerokokątny oraz 12 MP teleobiektyw z 2-krotnym zoomem. Przednia kamera jest natomiast podwójna i składa się z 8 MP + 5 MP matryc. Smartfon posiada również 4000 mAh baterię, 32-bit Hi-Fi Quad DAC, radio FM, zaś jego obudowa spełnia wymagania standardu MIL-STD 810G i ma certyfikat IP68.

LG G8 ThinQ

Ciekawostką jest opcja pozwalająca nam wyposażyć LG V50 ThinQ 5G w dodatkowy wyświetlacz, który dokupimy jako niezależne akcesorium. Jest to panel OLED o rozdzielczości 2160 x 1080 pikseli, który podłączamy do telefonu za pomocą specjalnego złącza. W ten sposób producent uzyskał namiastkę składanego smartfona, bez konieczności stosowania kosztownych i skomplikowanych wyświetlaczy. Dodatkowy ekran przydaje się do wielozadaniowości oraz gier, rozszerzając obszar roboczy.

LG G8 ThinQ

Cena i dostępność wymienionych smartfonów nie została jeszcze ujawniona i poznamy je w późniejszym terminie.

LG G8 ThinQ

Źródło: Neowin.net

You may also like...