Nowy dron Boeinga zapewni wsparcie myśliwcom na polu walki

Boeing zaprezentował w Australii nowy model bojowego drona. Projekt o nazwie Loyal Wingman powstał w celu zapewnienia wsparcia myśliwcom podczas działań bojowych.

Drony to nie tylko gadżety służące do akrobacji, wyścigów oraz dostarczania przesyłek. Z tego typu urządzeń od lat korzysta wojsko, wykorzystując je do zwiadu oraz atakowania celów naziemnych. Już wkrótce na niebie pojawi się jednak zupełnie nowy tryb drona, zaprojektowanego jako wsparcie dla myśliwców.

Podczas Międzynarodowego Pokazu Lotniczego zorganizowanego w Australii, Boeing zaprezentował nowy typ drona o nazwie Loyal Wingman. Bezzałogowiec o rozpiętości skrzydeł wynoszącej 11 m, ma zasięg ponad 2000 mil morskich. Dzięki sztucznej inteligencji zainstalowanej na jego pokładzie, może działać całkowicie samodzielnie, ale też służyć jako wsparcie dla załogowych samolotów.

Dzięki wbudowanym sensorom, urządzenie może być wykorzystywane do misji wywiadowczych, inwigilacyjnych i rozpoznawczych. Może również służyć do elektronicznego zwiadu.

Boeing twierdzi, że pierwsze loty Loyal Wingman zaplanowano na przyszły rok.

Loyal Wingman

Źródło: Boeing.mediaroom.com

You may also like...