Bransoleta powie czy masz już czyste ręce

Najważniejsza w szpitalach jest naturalnie higiena, ponieważ dzięki dbałości o czystość, zapobiega się rozprzestrzenianiu chorób i nie naraża tym samym życia pacjentów. Dlatego też tak istotne jest, by lekarze często myli ręce.

Wcale nie przesadzam, w samych tylko Stanach Zjednoczonych, każdego roku umiera 100,000 osób z powodu złapanej w szpitalu infekcji. Lekarze jednak często zapominają o ciągłym myciu dłoni, a nawet jeśli to robią, to na bardzo niedbale. Startup IntelligentM, postanowił więc opracować technologię, dzięki której lekarze zaczną lepiej dbać o higienę podczas kontaktów z pacjentami. Inżynierowie skonstruowali inteligentną bransoletkę, która wibruje jeśli nosząca ją osoba niedokładnie umyła dłonie.

W jaki sposób bransoletka może to stwierdzić? Oczywiście sama z siebie nie ma takich możliwości, dlatego też musi polegać na odczytach znaczników RFID, w które wyposażone są krany. Gadżet po prostu mierzy czas spędzony przy kranie i jeśli uzna, że jest zbyt krótki, zabrzęczy raz. Uczyni to natomiast trzy razy, jeśli wszystko jest w porządku. Bransoletka posiada też złącze microUSB, przy pomocy którego przekazywane są rejestrowane dane o tym kto myje dłonie właściwie, a kto robi to za krótko.

Trzy szpitale na Florydzie już wyposażyły swych lekarzy w takie bransoletki i jeśli technologia się sprawdzi, to pozostałe także pójdą ich śladem. Trzeba jednak zaznaczyć, że funkcjonowanie technologii opiera się głównie na zaufaniu do lekarzy, bo przecież nie jest mierzony rzeczywisty czas mycia dłoni, lecz ich trzymania w pobliżu znacznika.

Źródło: Intelligentm.com

You may also like...