Elektroniczne znaki informacyjne z dostępem do sieci

W dzisiejszych czasach niemal wszystko staje się “smart”. Mamy już SmartTV, Smartwatches, smartfony. A teraz pora na inteligentne znaki informacyjne wskazujące nam nazwy ulic, które mogą zostać podłączone do internetu.

Technologia nazywa się Points i została opracowana przez firmę Breakfast NY, a opiera się na panelach LED, które mogą wyświetlać tekst. Sterująca nimi elektronika może być podłączona do internetu, w celu prezentowania w czasie rzeczywistym określonych informacji.

Znaki mogą się obracać, wskazując określony kierunek, informując przy tym co nas czeka, jeśli się tam udamy. W ten sposób skierują nas np. na zaplanowany koncert, lub wydarzenie sportowe. Można je też zintegrować z takimi serwisami, jak Foursquare, Twitter, czy innymi usługami z geotaggingiem, by prezentowały modne miejscówki, wskazując jednocześnie w którą stronę trzeba się udać.

System Points składa się z trzech oddzielnych znaków, które mogą się niezależnie obracać w zakresie 360 stopni. Wszystkie mogą prezentować własne informacje, albo też w skoordynowany sposób pokazywać jakieś istotne treści.

Breakfast NY nie ujawnia ile taki inteligentny znak informacyjny będzie kosztował.

Źródło: Breakfastny.com

You may also like...