Breadbot – autonomiczna piekarnia do niewielkich sklepów

Firma Wilkinson Baking Company zaprezentowała nowy model zautomatyzowanej piekarni. Breadbot to niewielka maszyna, która w godzinę wyprodukuje 10 chlebów.

Zapewne zauważyliście, że coraz więcej dużych sklepów posiada własne piekarnie, dzięki czemu może oferować przez cały czas świeże pieczywo. Na razie urządzenia te są jedynie piecami, które wypiekają chleb z przygotowanego wcześniej mrożonego ciasta. Technologia idzie jednak ciągle do przodu i powstają urządzenia, które przygotują nam chleb od początku do końca. Co więcej, zrobią to całkowicie samodzielnie.

Na targach CES 2019 zobaczymy najnowszy produkt inżynierów z Wilkinson Baking Company, jakim jest zautomatyzowana piekarnia Breadbot. To w zasadzie w pełni autonomiczna linia produkcyjna o wymiarach zaledwie 300 x 137 cm. Jest więc na tyle mała, by zmieścić się w większości sklepów spożywczych.

Użytkownik może zaprogramować harmonogram pracy urządzenia w taki sposób, aby dostarczało świeży chleb w porze największego zapotrzebowania. Największą autem maszyny jest jednak to, że Breadbot jest całkowicie autonomiczny. Wystarczy tylko włożyć do niego składniki, a resztę wykona samodzielnie. Informuje jedynie obsługę o konieczności opróżnienia szafki z chlebem, która zapełnia się w tempie 10 bochenków na godzinę oraz uzupełnieniu składników. Co więcej, po skończonej pracy samoczynnie się wyczyści. Dzięki temu czas spędzony na obsłudze piekarni skraca się do zaledwie 40 minut dziennie.

Nie wiemy jeszcze ile Breadbot będzie kosztował, ale tego dowiemy się podczas prezentacji urządzenia.

Breadbot

Źródło: Slashgear.com

You may also like...