W ostatni tydzień 2018 roku w App Store wydano rekordową kwotę

Apple pochwaliło się rekordowymi zyskami jakie w ostatnich dniach roku przyniósł sklep App Store. W ciągu tego tygodnia, w sklepie wydano 1,22 mld dolarów.

App Store jest dla Apple kluczowym źródłem dochodów, gdyż każdego roku przynosi amerykańskiej firmie wiele miliardów dolarów. Jak w przypadku każdego sklepu, także i tutaj największą sprzedaż notuje się w okresie świątecznym, gdyż wówczas producenci aplikacji oferują najlepsze promocje i przeceny.

W zeszłym roku okres ten był również niezwykle dochodowy, jednakże największe zyski przyniósł ostatni tydzień 2018 roku. W czasie pomiędzy Bożym Narodzeniem oraz Nowym Rokiem, na aplikację i gry wydano w sklepie rekordowe 1,22 mld dolarów. Warto też nadmienić, że tylko w sam Nowy Rok, wydatki użytkowników przekroczyły 322 mln dolarów.

Apple z pewnością bardzo ucieszyła duża sprzedaż programów w firmowym sklepie, gdyż przekłada się to na ogromne zyski. Amerykański koncern od każdej sprzedanej aplikacji pobiera bowiem 30 procentową prowizję. Łatwo więc obliczyć, że w tylko w ostatnim tygodniu roku firma zarobiła ponad 360 mln dolarów.

App Store

Źródło: Apple.com

You may also like...