Viber zapewnia większą prywatność rozmów

Viber, jeden z najpopularniejszych obecnie komunikatorów, wprowadza nowe mechanizmy podnoszące poziom prywatności prowadzonych rozmów. Planowane zmiany to funkcja samozniszczenia dla całej treści konwersacji.

Jedną z ciekawszych funkcji oferowanych przez Snapchata jest znikanie przesyłanych treści o po określonym czasie. Ten pomysł podchwytują również inne komunikatory, a kolejnym narzędziem, które wprowadza go u siebie jest Viber.Firma jakiś czas temu wprowadził nową funkcję, która pozwala zwiększyć poziom prywatności prowadzonych rozmów. Użytkownik może ustawić limit czasu, przez jaki wysłane przez niego zdjęcie lub film będzie widoczne w prowadzonej rozmowie. Po jego upływie, treść zostanie automatycznie skasowana.

Teraz wprowadzono dodatkową opcję, która nie ogranicza się jedynie do zdjęć oraz filmów i może skasować całą rozmowę, bez względu na to czy jest to dyskusja z jedną osobą, czy całą grupą. Można ją oczywiście skasować, ale jeśli nie chcemy tego robić, lecz jedynie zabezpieczyć przed osobami postronnymi, można wówczas skorzystać z PIN’u.

Nowa funkcja pojawi się jeszcze w tym tygodniu, a nie jest to bynajmniej jedyna zmiana, którą Viber wprowadzi w najbliższym czasie. W planach jest także blokada udostępnienia prowadzonej rozmowy osobom trzecim, a także uniemożliwienie wykonania screenshota ekranu.

Ta opcja, ze względu na ograniczenia systemu IOS, dostępna jest jednak tylko na Androida. Użytkownik iPhone’a dostanie jedynie powiadomienie przy próbie wykonania zrzutu ekranowego.

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...